logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ruszyły budowy nowych tężni
Latem tego roku bydgoszczanie będą mogli korzystać z dwóch nowych tężni. Powstają one w Myślęcinku i w Starym Fordonie.


Zarówno w Myślęcinku, jak i w Starym Fordonie prace już się rozpoczęły. O budowie obu tężni zdecydowali mieszkańcy w w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W Myślęcinku tężnia powstanie w miejsce starej fontanny na polanie Różopole. Wokół tężni stanie 20 ławek z siedziskami z drewna sosnowego. Pojawią się również nowe kosze na śmieci, czy stojaki rowerowe. Warto dodać, że po obu stronach tężni zasadzone zostanie 150 ozdobnych krzewów. 

Tężnia w Starym Fordonie powstanie przy ul. Targowisko, która w końcem ubiegłego roku zyskała twardą nawierzchnię. Warto dodać, że tężnia wraz z elementami małej architektury sąsiadować będzie z wybudowanym nieco wcześniej placem zabaw. 

Przypomnijmy, że w Bydgoszczy funkcjonują już trzy mini-tężnie. Obiekty takie istnieją na Wyżynach (ul. Modrakowa), Fordonie (ul. Hallera) i Osowej Górze (ul. Wielorybia). One również powstały dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Miasto Bydgoszcz na realizację nowych tężni w Myślęcinku i w Starym Fordonie zabezpieczyło ponad 1 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na koniec drugiego kwartału br.