logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rozpoczynamy remont ważnej ulicy na Bartodziejach
Na ul. Łęczyckiej ułożymy nową nawierzchnię i chodniki. Przebudujemy też wjazdy na posesje. Dziś (15 maja) rozpoczynają się prace. W związku z remontem tymczasowo linie nr 59,64,69,89 i 33N kursują ulicą Bałtycką.


Prace polegać będą na przebudowie ulicy Łęczyckiej w Bydgoszczy na odcinku od ulicy Kamiennej do ulicy Curie-Skłodowskiej oraz od ulicy Curie-Skłodowskiej do ulicy Fordońskiej (bez skrzyżowania Łęczycka – Curie-Skłodowskiej). Wykonana zostanie nowa konstrukcji jezdni i wymiana krawężników. Zaplanowano także przebudowę zjazdów i chodnika znajdującego się od ulicy Bocznej do ulicy Curie-Skłodowskiej po jej zachodniej stronie. Układane będą na nim nowe betonowe płyty. Przy przejściach dla pieszych stosowane będą elementy strukturalne ułatwiające orientację osobom niewidomym i niedowidzącym. Na koniec odtworzone zostanie oznakowanie poziome.

Dodatkowo przebudowany będzie fragment ulicy Kamiennej poprzez  wydłużenie lewoskrętu na skrzyżowaniu z Łęczycką. Wymagać będzie to również przestawienia kilku latarni. Upłynni to ruch na trasie WZ i poprawi bezpieczeństwo. Samochody skręcające w lewo nie będą blokować pasa ruchu przeznaczonego do jazdy na wprost. Wykonawcą robót jest firma Strabag, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. Koszt zadania to ponad 7,5 mln zł. Prace zakończą się jesienią bieżącego roku.

W celu minimalizowania utrudnień, prace budowlane będą realizowane etapami. Od 15 maja zamknięty jest odcinek ul. Łęczyckiej od ul. Fordońskiej do ronda przy ul. Skłodowskiej-Curie. W związku z remontem tymczasowo linie nr 59,64,69,89 i 33N kursują ulicą Bałtycką. Więcej szczegółów i rozkłady jazdy znajdują się na stronie ZDMIKP. Objazd dla samochodów zalecany jest ul. Fabryczną.