logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rozlicz PIT. Pamiętaj o Bydgoszczy
Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych za 2020 rok. Zachęcamy do oddawania 1% swojego podatku na rzecz bydgoskich ngo’sów. A jeśli mieszkasz w Bydgoszczy i chcesz, by miasto mogło dalej realizować duże inwestycje, dbać o bezpieczeństwo i porządek, pamiętaj, że wpływ na budżet miasta mają Twoje podatki.


Podatnicy mają możliwość przekazywania 1 procenta swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pozarządowej już od 18 lat. Jeden procent dotyczy kwoty przeznaczonej dla Urzędu Skarbowego. To oznacza, że podatnika nic nie kosztuje przekazanie tych środków na wsparcie organizacji działających pro publico bono.

Każdego roku zwiększa się społeczna świadomość rozliczeń podatkowych. Coraz więcej osób decyduje się oddać swój 1% w Bydgoszczy. Dzięki tym funduszom organizacje pozarządowe mogą rozwijać swoją działalność, która służy różnym grupom społecznym i zawodowym.

Bydgoskie NGO'sy posiadające status organizacji pożytku publicznego m.in. organizują bezpłatne punkty konsultacyjne (m.in. prawne, psychologiczne, księgowe), pomagają w opiece nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi, starszymi. Ponadto organizują kolonie, wycieczki, turnusy rehabilitacyjne, prowadzą świetlice środowiskowe i terapeutyczne. Dzięki wsparciu, w postaci 1%, z tych usług mogą korzystać bydgoszczanie. Poznaj bydgoskie organizacje pozarządowe, które czekają na Twój 1%: TUTAJ.

RozliczaMY podatki w Bydgoszczy

Przypomniamy także, że jeśli mieszkasz w Bydgoszczy, to warto rozliczyć swój PIT w Bydgoszczy. Dzięki temu część pieniędzy do Ciebie wróci. Jak? Około 25% dochodów miasta to pieniądze, jakie otrzymujemy z podatków PIT bydgoszczan. Co to oznacza w praktyce? Że część pieniędzy, jakie płacimy do budżetu państwa, do nas wraca. W tym roku będzie to ok. 527 milionów złotych! Wydajemy je każdego dnia na poprawę jakości życia w mieście, dbamy o czystość i bezpieczeństwo wspólnych przestrzeni, organizujemy pracę w szkołach, przedszkolach i żłobkach.

Ale to nie wszystko. Co piąta złotówka bydgoszczan trafia na nowe inwestycje. Dzięki tym pieniądzom możemy budować baseny, kupować tramwaje, modernizować szkoły i przedszkola, remontować ulice, chodniki i ścieżki rowerowe, a także rewitalizować parki, czy instytucje kultury. Jeśli mieszkasz w Bydgoszczy, ale do tej pory płaciłeś podatki tam, gdzie jesteś zameldowany, zmień to i rozlicz się w bydgoskim urzędzie skarbowym. Szczegóły jak to zrobić TUTAJ.