logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rowerowa Stolica Polski – zapraszamy na wspólny rajd
Niemal na półmetku rywalizacji Metropolia Bydgoszcz znajduje się na 7. miejscu w rankingu miast. Stać nas na więcej! Zapraszamy do wspólnego przejazdu rowerowego do Piecek, który odbędzie się w niedzielę (15 września).


Liderem rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski jest Nowa Sól. Mieszkańcy wzięli się ostro za pedałowanie, pozostawiając resztę miast daleko w tyle. W związku z tym zapraszamy wszystkich mieszkańców Metropolii Bydgoszcz do wspólnej przejażdżki rowerowej, która odbędzie się w niedzielę 15 września. Rowerowy rajd o łącznym dystansie ok. 30 km, wzbogaci nasze miasto o dodatkowe punkty i będzie znakomitą okazją do aktywnego spędzenia czasu wolnego. Niedzielny przejazd do rozpocznie się o godz. 11 ze Starego Rynku.
Uczestnicy otrzymają numer startowy, szprychówkę, ubezpieczenie oraz bon na posiłek do zrealizowania w Tazbirowie, gdzie odbędzie się ognisko. Uczestnictwo we wszystkich przejazdach jest bezpłatne, ale z powodów organizacyjnych obowiązują zapisy. Zapisać się można przez Internet (link TUTAJ) lub w dniu przejazdu godzinę przed planowaną datą rozpoczęcia w punkcie organizatora.

Kolejne przejazdy rowerowe odbędą się:
•    22 września (Bydgoszcz-Borówno-Bydgoszcz)
•    29 września (Bydgoszcz-Ostromecko-Bydgoszcz)

O co rywalizujemy?
Miasta biorące udział w rywalizacji będą walczyć o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Puchar ma charakter przechodni, co oznacza, że zwycięskie miasto otrzyma go tylko na rok. Dopiero w przypadku wygranej trzy razy z rzędu miasto otrzyma statuetkę na stałe.
Rywalizacja ruszyła 1 września i zakończy się 30 września. Przez cały miesiąc każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie się liczył w rywalizacji miast. Każdego dnia można zbierać kilometry jadąc do pracy lub szkoły. Zachęcamy także do organizowania grupowych przejazdów do atrakcyjnych miejsc w okolicy. Rowerzyści szczególnie upodobali sobie Myślęcinek,w którym rowerowa przejażdżka odbywa się wśród zieleni i z dala od miejskiego zgiełku. Równie przyjemna może okazać się przejażdżka wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego. Dla nieposiadających dwóch kółek przypominamy, że kręcić kilometry można także na miejskich rowerach. System BRA oferuje 55 stacji ulokowanych w różnych częściach miasta, a do dyspozycji mieszkańców oddaliśmy 590 rowerów.