logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rondo na Błoniu w budowie
We wtorek (3 grudnia ) rozpocznie się kolejny etap prac przy budowie nowego ronda na połączeniu ulic Broniewskiego, Stawowej i Władysława IV. Wykonywana będzie wschodnia część nowego skrzyżowania z ruchem okrężnym. Na Błoniu skorygowany zostanie tymczasowo przebieg linii autobusowej nr 57.


Prace przy budowie ronda wykonawca rozpoczął z końcem października. Teraz w kolejnym ich etapie konieczne jest zamknięcie  ul. Stawowej od strony wschodniej (dojazd od strony cmentarza).

W związku z tym linia nr 57 kierowana będzie od ronda u zbiegu Stawowej i 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich do pętli Błonie objazdem. Autobusy pojadą ulicami 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich i Szubińską. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie ZDMiKP.

Nowe rondo poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Pasy ruchu ulic dochodzących do ronda będą rozdzielone wysepkami, które pozwolą na stworzenie przejść dla pieszych rozdzielonych azylami. Wokół wyspy centralnej zaprojektowano zabrukowaną powierzchnią ułatwiająca przejazd m.in autobusom. Zakończenie podstawowych prac przy sprzyjającej pogodzie planowane jest w ciągu miesiąca.