logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rok szkolny 2022/23 rozpoczęty
W bydgoskich szkołach zadzwonił dziś pierwszy dzwonek. Miejska inauguracja roku szkolnego 2022/23 odbyła się w Zespole Szkół Elektronicznych. Z nauczycielami i uczniami spotkał się prezydent Rafał Bruski oraz przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska.


1 września to ważna data dla uczniów, nauczycieli i ich rodzin – po wakacjach dzieci i młodzież wracają do szkół. W bydgoskich szkołach rok szkolny rozpoczęło ponad 44 tysiące uczniów i przedszkolaków – w szkołach podstawowych (23 tys.), w liceach i technikach (15, 5 tys.) i szkołach branżowych (1,4 tys.). 

Na początek dziękuje nauczycielom. To Państwo kształtujecie tych młodych ludzi, wspieracie ich, dzielicie się swoją wiedzą i doświadczeniami. Bycie nauczycielem dziś nie jest łatwe, tym bardziej należą się Wam słowa uznania - mówił prezydent Rafał Bruski podczas inauguracji roku szkolnego 2022/2023. Zwrócił się też do uczniów - Wspaniale widzieć tyle energii i uśmiechów na Waszych twarzach. Wykorzystajcie dobrze ten rok szkolny, zdobywajcie wiedzę, nowe doświadczenia, zawierajcie i pielęgnujcie przyjaźnie. Szkoła to nie tylko zdobywanie wiedzy i nowych kompetencji, to czas osobistego rozwoju, poznawania nowych ludzi, zdobywania przyjaciół - dodał prezydent. 

Rok szkolny potrwa od 1 września br. do 23 czerwca 2023 roku. Przerwę zimową zaplanowano w dniach 28 stycznia – 12 lutego 2023r.  Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 23-25 maja, a matury pisemne rozpoczną się 4 maja i potrwają do 23 maja.

 

Warto wiedzieć:

W szkołach prowadzonych przez miasto Bydgoszcz rok szkolny 2022/23 rozpocznie 44 877 uczniów i przedszkolaków, w tym: w przedszkolach 5,3 tys., w szkołach podstawowych – 22,7 tys., w liceach – 7,6 tys., w technikach – 7,6 tys. i ponad 1,4 tys. w szkołach branżowych. Młodzież będzie uczyła się w 79 oddziałach klas I w liceach, 73 oddziałach klas I w technikach i 22 oddziałach w szkołach branżowych. Dodatkowo, startują też 2 oddziały przygotowawcze w liceach ogólnokształcących.  W placówkach oświatowych prowadzonych przez miasto Bydgoszcz: uczyć się będzie 1,8 tys. dzieci z Ukrainy (razem z placówkami niepublicznymi: 2.170).​