logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rewitalizacja Starego Fordonu. Uliczki w budowie, fontanna już przyciąga mieszkańców. Raport nr 47
Kontynuowane są prace przy przebudowie uliczek w Starym Fordonie, które umożliwią m.in. dojście do brzegu Wisły, nabrzeża i terenów rekreacyjnych. Z początkiem czerwca br. do użytku oddana została fontanna na zrewitalizowanym Rynku. Wieczorami w czwartki, soboty i niedzielę odbywają się atrakcyjne pokazy świetlno-muzyczne.


Prace przy przebudowie uliczek są już na półmetku. Zrealizowano już większość robót na prawie całej długości ulicy A. Frycza Modrzewskiego, gdzie ułożono nowy chodnik, a na jezdni kamienną kostkę. Dobiegają również końca prace przy budowie ulic Zakładowej i Rybaki. Zakończyły się ponadto roboty na ul. Kapeluszników i na podwórku przy ul. Sikorskiego. Na ul. Filomatów wykonana została nawierzchnia i chodnik. Wykonawca zbuduje jeszcze schody oraz rampę dla osób z niepełnosprawnościami.

Kontynuowane są prace na ul. Promenada. Wykonana została konstrukcja przyszłej drogi od ul. Nad Wisłą do ul. Frycza Modrzewskiego. Ustawione zostały krawężniki, wykonano już chodnik po stronie północnej oraz dużą część przyszłego parkingu. Na wysokości aresztu śledczego trwa wymiana gruntu. Ta część ulicy prowadząca aż do wału wiślanego zaczynającego się na wysokości bloków przy ul. Rybaki będzie miała charakter ścieżki pieszo-rowerowej.

Cały ciąg stanie się reprezentacyjnym traktem spacerowym Starego Fordonu. Nowa ulica umożliwi też dojście do terenów rekreacyjnych, które będą sąsiadować z budowanym nabrzeżem. Niski stan wody pozwolił przy umocnionym nabrzeżu wykonać zbrojenie najbardziej wysuniętej części konstrukcji. Trwają przygotowania do jego zabetonowania. Po zakończeniu wszystkich robót, wykonawca rozpocznie prace w ciągu ul. Nad Wisłą, która obecnie stanowi drogę dojazdową na teren budowy.

Atrakcyjna fontanna przyciąga mieszkańców

Przypominamy, że z początkiem czerwca br. oddany został do użytku zrewitalizowany Rynek z fontanną, która cieszy się, szczególnie w upalne dni, ogromną popularnością. Odpoczywać w sąsiedztwie tryskających dysz i dużych drzew na Rynku można przez 7 dni w tygodniu. W poniedziałki, wtorki, środy i piątki fontanna czynna jest od godziny 10:00 do godziny 21:00. Dodatkowo w te dni po godzinie 21.00 niecka fontanny wypełnia się wodą tworząc lustro wody (do godziny 22.00).

W czwartki, soboty i niedziele fontanna czynna jest od godziny 10:00 do 21:30. Następnie przez pół godziny odbywają się widowiskowe pokazy świetlno-muzyczne.

Rewitalizacja Starego Fordonu w liczbach:

  • Przebudowa ul. Bydgoskiej – 6 mln zł (zakończona)
  • Modernizacja miejskich kamienic – 9 mln zł (zakończona)
  • Budowa nabrzeża – 7 mln zł (zaawansowane prace)
  • Przebudowa uliczek i urządzenie terenów rekreacyjnych – 25 mln zł (zaawansowane prace)
  • Rewitalizacja Rynku – 7 mln zł (zakończona)