logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Remont ulic Grudziądzkiej i Jagiellońskiej na finiszu
Kończą się prace związane z kompleksowym remontem ulicy Grudziądzkiej. Zakres zadania obejmował wymianę krawężników, ustawienie nowego oświetlenia i przebudowę chodników. Przed wakacjami wykonawca ułoży też nową nawierzchnię jezdni. Podobne prace wcześniej zlecone zostały na odcinku ul. Jagiellońskiej na Skrzetusku, gdzie jeszcze w tym tygodniu układany będzie asfalt.


Na ul. Grudziądzkiej jesienią zlecone zostały prace od placu Poznańskiego do ul. Krótkiej. W pierwszej kolejności wymieniano krawężniki. Kolejnym etapem była wymiana oświetlenia. Zimą i wczesną wiosną wykonawca realizował prace przy przebudowie chodników i zjazdów. Ze względu na położenie ulicy na granicy kulturowego parku zastosowano płyty betonowe układane w karo. Wokół nich układano opaski z granitowej kostki. Kamienną kostką wykończono również nawierzchnię zjazdów. Wszystkie prace zakończą się w ciągu miesiąca. Wykonawca prowadzi jeszcze ostatnie roboty brukarskie na wysokości marketu. W czerwcu po przebudowie przyłączy wodociągowych ułoży nowe warstwy nawierzchni. Na koniec ulica zyska oznakowanie poziome.

Drogowe inwestycje przy ul. Grudziądzkiej są uzupełnieniem publicznych i prywatnych inwestycji w tej części miasta. W ostatnich latach oddano do użytku gmach nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej,  wielopoziomowy parking i realizowano inwestycje deweloperskie.

W pakiecie z ul. Grudziądzką prace przy odnowieniu nawierzchni zlecone zostały też na odcinku ul. Jagiellońskiej od ul. Kolberga do Wyczółkowskiego. W ubiegłym roku przebudowano chodniki, dojazdy do posesji i wymieniono zniszczone krawężniki. W tym tygodniu ułożona zostanie nowa nawierzchnia. To jeden z ostatnich odcinków ulicy Jagiellońskiej, który wymagał remontu. Wcześniej przebudowane zostały jezdnie przylegające do Trasy Uniwersyteckiej i Focus Parku. Nowe nakładki ułożone zostały na dojeździe do ronda Jagiellonów i ronda Fordońskiego. Kompleksowy remont przeszedł odcinek od ul. Pestalozziego do Kolberga. Dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu przebudowaliśmy i doświetliliśmy przejścia dla pieszych.