logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rekordowe zainteresowanie Kryterium Asów
Najlepsi zawodnicy świata rywalizować będą w marcu br. w Bydgoszczy w 35. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. Zainteresowanie zawodami jest bardzo duże. W ciągu niespełna dwóch dni sprzedano ponad tysiąc biletów.


Tradycyjnie już Kryterium Asów otworzy sezon żużlowy w naszym kraju. 24 marca br. na stadionie bydgoskiej Polonii emocji na pewno nie zabraknie. Bydgoski klub sukcesywnie podaje nazwiska żużlowców, których zobaczymy przy ul. Sportowej. Wiadomo już, że w stawce będą Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta. To absolutna czołówka w światowym żużlu. Zmarzlik to czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata, a jeżdżący z polską licencją Łaguta najlepszy na świecie był w 2021 roku. To właśnie ten drugi triumfował w ubiegłorocznym Kryterium Asów. Swój udział w zawodach wcześniej potwierdzili już też Jarosław Hampel (Falubaz Zielona Góra) i Patryk Dudek (Apator Toruń). Wiadomo, że w gronie 16 żużlowców znajdą się też reprezentanci Abramczyk Polonii - Kai Huckenbeck, Krzysztof Buczkowski (obaj potwierdzili już swój udział), a także Mateusz Szczepaniak, Andreas Lyager i Tim Sorensen.
- Trener Tomasz Bajerski będzie miał okazję przyjrzeć się ich jeździe na tle bardzo silnych rywali. Poza naszymi żużlowcami w zawodach pojadą reprezentanci klubów z ekstraligi - mówi Jerzy Kanclerz, prezes ŻKS Polonia SA.

W środę (7.02) podał on kolejne dwa nazwiska uczestników Kryterium Asów. To Szymon Woźniak i Wiktor Przyjemski. Obaj to wychowankowie Polonii, doskonale znani bydgoskiej publiczności. Woźniak od kilku sezonów z powodzeniem broni barw Stali Gorzów, a Przyjemski w sezonie 2023 był liderem Abramczyk Polonii, ale najbliższy sezon spędzi w ekstraligowym Motorze Lublin.
Od poniedziałku (5.02) można już nabywać bilety na zawody. Zainteresowanie jest bardzo duże.
- Jestem bardzo zaskoczony. W niespełna 2,5 godz. sprzedało się blisko 700 wejściówek. Teraz ta liczba wynosi już ponad tysiąc. To tylko pokazuje, jak kibice spragnieni są rywalizacji żużlowców - dodaje Jerzy Kanclerz.

Bilety nabywać można w cenie 250 zł (trybuna główna VIP), 120 zł (trybuna VIP), 60 (normalny), 50 zł (ulgowy) - nowa trybuna, 45 zł (normalny), 35 zł (ulgowy) - sektor A, 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy) - sektor B.
Bilety nabywać można w kasie klubowej przy ul. Sportowej oraz internetowo TUTAJ.

35. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych odbędzie się w niedzielę, 24 marca. Początek zawodów o 16.