logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rajd rowerowy Bydgoszcz-Nakło
Rowerzyści długo czekali na ten dzień. Już 19 września odbędzie się rajd rowerowy z okazji ukończenia ścieżki rowerowej Nakło-Bydgoszcz.


Startujemy z dwóch miejsc. Wyprawa rowerowa z Nakła (Przystań Nakło) rozpoczyna się o godzinie 11.30. Uczestnicy przejadą dystans 9,5km. Z Bydgoszczy natomiast ruszamy z parkingu bydgoskiego ratusza o godzinie 11.00. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 20km. Wszyscy uczestnicy rajdu spotkają się w Gorzeniu przy boisku.

Na rowerzystów będzie czekał ciepły posiłek i inne niespodzianki.

Nowo powstała ścieżka pieszo-rowerowa wiedzie z Nakła przez Występ, Potulice, Gorzeń aż do granicy powiatu nakielskiego. Teraz całość drogi z Nakła do Bydgoszczy można pokonać bezpiecznie na jednośladzie.

Zapisy na rajd trwają do 15 września i prowadzone są na stronie internetowej https://b4sportonline.pl/rajd_rowerowy_bydgoszcz_naklo/
Limit dla uczestników rajdu z Bydgoszczy wynosi 150 osób.

Organizatorami wydarzenia są Starostwo Powiatowe w Nakle oraz Miasto Bydgoszcz.

Rajd odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W 2021 roku jego obchody przypadają w okresie 16-22 września. Celem Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest zachęcanie społeczeństwa do zmiany negatywnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń i wybierania ekologicznych środków transportu, jak rower czy komunikacja miejska.

Stawiajmy na ekologiczne formy transportu, wybierzmy rower!