logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

„Przystań teatr” – spektakle dla najmłodszych
To prawdziwa gratka dla małych miłośników teatru – w ramach wakacyjnego cyklu „Przystań Teatr” zapraszamy na plenerowe spektakle w przymuzealnym amfiteatrze przy ul. Mostowej. W tym roku takich spotkań będzie aż pięć.


Spektakle dla dzieci pod chmurką od lat cieszą się niebywałym powodzeniem. Szczególnie, że zapraszane do Bydgoszczy przez Miejskie Centrum Kultury teatry prezentują naprawdę ciekawą i niebanalną propozycję teatralną dla najmłodszych widzów. 

W tym roku czeka nas pięć spektakli. Jako pierwszy wystąpi Bydgoski Teatr Lalek Buratino z przedstawieniem „Ach, ta Marysia” (7 lipca). To zabawna opowieść o trojgu mieszkańcach pewnego domu: myszce o imieniu Mysia, kocie Kiciusiu i gospodyni Maryni. W spektaklu występują lalki i aktorzy, a ich grze towarzyszy zabawna muzyka podkreślająca przeżycia bohaterów i intensywność zdarzeń.

Kolejna propozycja to „Księżycowe opowieści” Wędrownego Teatru Lalek  Małe Mi (14 lipca).  Artyści zabiorą dzieci w kosmiczną podróż, która zaczyna się od naszego domu, podwórka, przedszkola i szkoły. A nad głowami rozpościera się Przeogromny Wszechświat. W spektaklu, który będzie właściwie Kosmiczną Podróżą zadawać będziemy sobie pytania: dlaczego, po co, jak, skąd? Czym jest mądrość, miłość, wolność, czy warto być dobrym, jak być szczęśliwym?

Będzie też coś z klasyki, ale podanej w zupełnie nowej formie – 21 lipca zobaczymy „Calineczkę” w wykonaniu Teatru Barnaby. Historia malutkiej dziewczynki, która jest mniejsza od łupiny orzecha zachwyca się otaczającym ją światem i spotyka wiele ciekawych stworzeń. W marionetkowym przedstawieniu Teatru Barnaby przeniesiemy się do baśniowej krainy, w której chrabąszcz przeleci tuż nad naszą głową, a ropucha głośno zarechocze. Co z tego wyniknie? Trzeba przyjść na spektakl – a magiczne stworzenia ze świata „Calineczki” wcale nie są takie straszne. Jeżeli posłucha się ich historii, z pewnością można się z nimi zaprzyjaźnić.

Kolejna propozycja to spektakl „Bajki z malowanej skrzyni” Teatru Władca Lalek. To pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla młodszych dzieci. Na kolorowym kaszubskim podwórku spotykamy niesfornego kurczaka Szałaputka, jego mamę Kwokę, przyjaciółkę Myszkę i podstępnego Lisa. Ciekawski Szałaputek, chce poznać świat poza swoim podwórkiem, Mama ostrzega go przed niesympatycznym Lisem, postrachem wszystkich kurników. Wykorzystując nieobecność Kwoki, Lis podstępnie porywa Szałaputka i zamyka go w komórce. Mądra i przyjacielska Myszka ratuję Kurczaka z opresji. Lis zostaje uwięziony. Musi ponieść zasłużoną karę.

Na zakończenie letniego cyklu teatralnego, dobrze znany dzieciom słoń Elmer. Do krainy sympatycznego słonia w kratkę zaprosi nas Teatr Fuzja. To opowieść o przygodach wyjątkowego Słonia, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Elmer to niesamowity słoń, który utwierdza dzieci w przekonaniu, że inny nie znaczy gorszy.

Przystań Teatr 2019, amfiteatr przy Spichrzach, godzina 17:00. Wstęp wolny. 

7 lipca – Bydgoski Teatr Lalek Buratino „Ach, ta Mysia”

14 lipca – Teatr Małe Mi „Księżycowe opowieści”

21 lipca – Teatr Barnaby „Calineczka”

28 lipca – Teatr Władca Lalek – ”Bajki z Malowanej Skrzyni”

4 sierpnia – Teatr Fuzja „ Elmer Słoń w kratkę”