logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Przyjdź i zobacz Bydgoszcz od strony rzeki
Zapraszamy na kolejną wystawę zdjęć na Most Staromiejski. Od dziś (11.09) do końca września będzie można oglądać fotografie z cyklu „Bydgoszcz zwraca się ku wodzie”.


Bydgoszcz to miasto wody. Dynamiczny rozwój miasta umożliwiła budowa Kanału Bydgoskiego, a nasza największa dzielnica – Fordon, leży nad Wisłą.  

Dziś Bydgoszcz przeżywa okres największych inwestycji w swojej historii. Na planszach przedstawiamy miejsca, które pokazują, ile zyskało miasto i jak bardzo zmieniają się tereny położone nad Brdą, Kanałem Bydgoskim i Wisłą. Stawiamy na rozwój i wykorzystujemy możliwości, jakie dała nam natura. Planując kolejne inwestycje, pamiętamy o potrzebach mieszkańców i turystów. Woda, historyczne dziedzictwo naszego miasta, pozwala poznać jego uroki z zupełnie nowej, atrakcyjnej perspektywy. Każda plansza przedstawia inwestycje, które stały się chlubą i ozdobą różnych zakątków Bydgoszczy.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która pokazuje jak na naszych oczach, na przestrzeni ostatnich lat, inwestycje nad wodą zmieniły i zmieniają miasto. Każda z nich sprawia, że Bydgoszcz staje się lepszym i bardziej atrakcyjnym miejscem do życia.