logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Przeźrocza. Podróż w czasie do Nowego Jorku
W sobotę, 11 września, w dwudziestą rocznicę zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku zapraszamy na wydarzenie specjalne do Kina Pomorzanin. Krzysztof Nowicki, dyrektor festiwalu Przeźrocza, jako świadek tamtych wydarzeń, zaprezentuje publiczności zdjęcia oraz przedstawi swoją relację z tamtego dnia. Po otwarciu wystawy i spotkaniu nastąpi projekcja wielokrotnie nagradzanego filmu Piotra Stasika "21 x Nowy Jork" z muzyką na żywo.


11.09.2021 Kino Pomorzanin

godz. 18:30
Nowy Jork 10/11.09.2001
Krzysztof Nowicki - wystawa fotografii
wernisaż i spotkanie autorskie -  sala kinowa

Krzysztof Nowicki: "W poniedziałek wieczorem dziesiątego września 2001 roku na stadionie New York Yankees zasiadło około 50 000 widzów. Roger Clemens, mój idol, miotacz New York Yankees miał po raz dwudziesty z rzędu wygrać baseballowe derby przeciwko swojej poprzedniej drużynie czyli Boston Red Socks. Siedziałem na najtańszej trybunie mając w garści bilet za siedem dolarów czekając na rozpoczęcie meczu moich marzeń. To był mój dzień wolny od pracy kelnera w afgańskiej knajpie. Rano zwiedziłem nowojorską giełdę, później zdjęcie z Twin Towers  zrobione z Brooklyn Bridge, spacer chińską dzielnicą a teraz mecz. Dużo się działo. Niestety deszcz padał coraz mocniej. Ze smutkiem patrzyłem na rozkładaną plandekę na murawie stadionu aż w końcu spiker powiadomił widzów o odwołaniu spotkania. Wracaliśmy w jakimś marazmie z innymi nowojorczykami metrem do domów. We wtorek obudziłem się wcześnie rano..."

godz. 20:00
"21 x Nowy Jork" reż. Piotr Stasik
film z muzyką na żywo w wykonaniu Jacka Cichockiego, Ireny Filuś i Sławka Szudrowicza
film dokumentalny, 50 min, rok produkcji 2016

Wielokrotnie nagradzany 21 x Nowy Jork to intymny portret miasta i jego mieszkańców. W sobotni wieczór zaprezentujemy film bez oryginalnej ścieżki dźwiękowej oraz bez napisów. Tego wieczoru przemówią tylko obraz Piotra Stasika i dźwięki naszych muzyków.


Wstęp darmowy. Wejściówki na każde wydarzenie oddzielnie do pobrania:

https://www.kinopomorzanin.pl/events/21-x-nowy-jork

Zadanie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz.