logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Przeciwko grypie i pneumokokom zaszczepisz się za darmo
Bydgoszcz otrzymała dofinansowanie na programy szczepień dla mieszkańców. Od przyszłego roku darmowe szczepionki przeciwko grypie i pneumokokom będą dostępne dla osób powyżej 65 roku życia. Za darmo przeciw pneumokokom będzie można także szczepić dzieci do trzeciego roku życia.


„Program szczepień przeciw grypie dla mieszkańców miasta Bydgoszczy na lata 2018 – 2020” uzyskał pozytywną opinię Prezesa Agencji  Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji . Oznacza to, że od 2018 roku osoby w wieku powyżej 65 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwgrypowych. Jest to pierwszy taki program w mieście skierowany do seniorów, którzy są jedną z najbardziej narażanych na powikłania pogrypowe grupą społeczną. 

Ponadto, Bydgoszcz uzyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia na programy profilaktyczne zakażeń pneumokokowych dla osób dorosłych i dla dzieci. Od przyszłego roku przeciwko pneumokokom darmowo szczepić będą mogły się dzieci od 24 do 36 miesiąca życia, a także osoby dorosłe powyżej 65 roku życia.

Konkurs na realizatora programu zostanie ogłoszony w styczniu 2018 roku.