logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Przebudowa na stadionie Polonii – umowa podpisana
Nowoczesna i spełniająca wymagania ekstraligi żużlowej trybuna powstanie na stadionie Polonii Bydgoszcz. W poniedziałek (18 lutego) prezydent Rafał Bruski podpisał umowę z wykonawcą, firmą EBUD na wykonanie robót budowlanych. Inwestycja pochłonie 21,5 mln złotych. Z nowej trybuny skorzystamy wiosną przyszłego roku.


Na Stadionie Polonii przebudowana zostanie trybuna wschodnia – Sektor „B”. W ramach inwestycji  powstanie nowoczesna trybuna, która pomieści 2.500 kibiców. Dla zapewnienia większego komfortu powstanie nowoczesny parking. Dla zawodników zostanie wybudowany nowy park maszyn, obejmujący boksy i garaże. Sportowcy do dyspozycji będą mieli także zaplecze socjalno-sanitarne.
Rozszerzyliśmy zakres prac, tak by nowy obiekt spełniał wymagania Ekstraligi Żużlowej  i Polskiego Związku Motorowego. Wierzę, że przyczyni się to do rozwoju bydgoskiego żużla i  powrotu do najwyższych klas rozgrywkowych. Jeśli wypełnimy nowe trybuny kibicami jestem otwarty na dalszą modernizację stadionu Polonii – podkreślał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski

Budowa nowej trybuny wschodniej na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 2,  kosztować będzie 21,5 mln zł. To znacznie więcej niż zakładaliśmy w 2015 roku, ale dla miasta modernizacja tego obiektu sportowego to priorytet. Większa kwota inwestycji oznacza też większy zakres prac. Inwestycję zrealizuje bydgoska firma EBUD, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym w październiku przetargu oraz ma doświadczenie na lokalnym rynku (budowa Teatru Kameralnego, modernizacja Pałacu Młodzieży oraz budowa przystani wioślarskiej przy ul. Żupy).
Bardzo się cieszymy, że uczestniczymy w zmianach jakie dokonują się w Bydgoszczy. Dla nas budownictwo to sportowe wydarzenie. Mamy rok na realizację tej inwestycji i nie przewidujemy opóźnień. Dla tej budowy najważniejsze jest by nie zakłócić działalności sportowej klubu i ukończyć ją w terminie- dodał Andrzej Wosik Prezes EBUD.

Modernizacja stadionu ma lepiej odpowiadać potrzebom żużlowców i kibiców. Trybuna będzie posiadała także nową strefę gastronomiczną. Sektor „B” będzie przybliżony do toru, co powoli kibicom lepiej obserwować zmagania na torze i boisku. Stadion będzie spełniał wymogi Ekstraligi Żużlowej.

Zwiększenie zakresu inwestycji pozwoli na organizowanie zawodów żużlowych na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Poprawi się również komfort oglądania i kibicowania przez fanów żużla. W ramach inwestycji przewidziano dostosowanie trybuny i parkingu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z przebudowanego obiektu korzystać będzie można wiosną 2020 roku. Rozpoczęcie robót zaplanowane jest na 27 lutego – dodał Michał Sztybel zastępca prezydenta.

Krótka historia
Stadion Polonii Bydgoszcz im. Józefa Piłsudskiego ma bardzo bogatą tradycję. Kiedyś pełnił funkcję stadionu miejskiego, a jego otwarcia dokonał sam prezydent RP Stanisław Wojciechowski. Uroczyste otwarcie miało miejsce 3 sierpnia 1924 roku, jednak pierwsze mecze zaczęto na nim rozgrywać dopiero dwa lata później. Najpierw było to obiekt typowo piłkarski i lekkoatletyczny. Do czasu, aż zawarczały na nim pierwsze żużlowe motocykle.