logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Potańcówka i nieme kino nad Kanałem Bydgoskim
W najbliższy weekend warto zaplanować wycieczkę nad Kanał Bydgoski – w sobotę na potańcówkę, w niedzielę – na plenerowe stare kino z muzyką na żywo. Oba wydarzenia odbędą się w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego nad Kanałem Bydgoskim. Wstęp wolny.


Letnia sobotnia „Potańcówka na dechach”
W sobotę, 6 sierpnia od godziny 19:00 zapraszamy na potańcówkę „na dechach” nad Kanał Bydgoski, w okolicę VI Śluzy (ul. Bronikowskiego 45).
Do tańca zagra zespół Żuki, który w tym roku obchodzi jubileusz 35 – lecia działalności, więc dobra zabawa jest gwarantowana!
Celem projektu społecznego realizowanego w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Potańcówki nad Kanałem Bydgoskim” jest powrót do tradycji szczególnie tej przedwojennej, gdy życie towarzyskie kwitło nad Kanałem.
W czerwcu br. odbyła się pierwsza potańcówka - chętnych do zabawy było sporo, w każdym wieku. Będzie grill i pyszne lody.

Niedzielne plenerowe stare kino z Charlie Chaplinem
W niedzielę, 7 sierpnia 2022 roku o godz. 20:30 zapraszamy na nietuzinkowe połączenie kina plenerowego z muzyką na żywo, w wykonaniu smyczkowego zespołu Barock Quartet. To doświadczeni muzycy związani z Filharmonią Pomorską. Od 2009 roku są gospodarzami festiwalu „Muzyka u Źródeł”.

Na dużym ekranie (9x8 metra) obejrzymy najsłynniejszy film i jednocześnie arcydzieło gatunku łączące komedię z historią miłosną – „Gorączkę złota”.  To czarno - biały film z 1925 roku w reżyserii i obsadzie niezapomniany Charlie Chaplin.Kilkuminutową prelekcję przeprowadzi prof. dr  hab. Piotr Zwierzchowski, pasjonat kina i filmoznawca z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
 
Potańcówka z Żukami – sobota, 6 sierpnia o godz. 19:00, plenerowe kino – niedziela, 7 sierpnia o godz. 20.30. Oba wydarzenia odbędą się nad Kanałem Bydgoskim, w okolicy VI Śluzy (ul. Bronikowskiego 45).