logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Półkolonie 2024 – nabór uzupełniający
Po naborze podstawowym na półkolonie zostały wolne miejsca dlatego w czwartek, 6 czerwca br. o godz. 8.00 rusza nabór uzupełniający na „Bydgoskie półkolonie 2024”. Decyduje kolejność zgłoszeń, będzie możliwość zgłoszenia dziecka na drugi turnus.


Bydgoskie półkolonie organizowane są przez Miasto po raz szósty. W półkoloniach mogą brać udział uczniowie bydgoskich szkół do 13. roku życia.  Po naborze podstawowym pozostały wolne miejsca. Szczegóły, w tym terminy i lokalizacje oraz zasady zgłaszania dostępne są w programie naborowym (TUTAJ). Lista z wolnymi miejscami będzie każdego dnia aktualizowana.

Przypominamy, że opłata wnoszona przez rodzica za turnus półkolonii wynosi 280 zł. Obowiązkiem rodzica jest także wyposażenie dziecka w Bydgoską Kartę Miejską. Z opłaty za półkolonie zwolnieni są rodzice / opiekunowie prawni dzieci upoważnionych do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole oraz tych uczniów, którym decyzją Prezydenta Miasta Bydgoszczy przyznano stypendium szkolne.
Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach od 7.30 do 15.30. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach sportowych i na boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich instytucjach kultury; zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej i Bydgoskiej Karty Miejskiej.