logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Płynie wsparcie dla bydgoskich szpitali – trwa zbiórka na pomoc lekarzom w walce z koronawirusem
Razem z Towarzystwem Miłośników Miasta Bydgoszczy prowadzimy zbiórkę pieniędzy dla szpitali na walkę z koronawirusem. Bydgoszczanie okazują serca i wspierają materialnie bydgoskich medyków. W pierwszym tygodniu akcji udało się zebrać niemal 70 tys. zł. Uruchomiliśmy także zbiórkę internetową na portalu zrzutka.pl


Inicjatywa zbiórki na rzecz bydgoskich szpitali w walce z koronawirusem zrodziła się w odpowiedzi na głosy i telefony od osób, które wyrażały chęć takiej pomocy finansowej. Zbiórka została uruchomiona w poniedziałek 30 marca. Do tej pory wpłynęło niemal 70 tys. złotych od mieszkańców i firm. Akcję promują także znani Bydgoszczanie na portalach społecznościowych. Do akcji zachęca m.in. europoseł Radosław Sikorski, raper Bisz czy lekkoatleta Marcin Lewandowski.

Wszystkie zebrane do tej pory pieniądze w tym tygodniu zostaną przekazane bydgoskim szpitalom na zakup niezbędnego sprzętu i materiałów do walki z pandemią. Pieniądze będą mogły być wykorzystane na zakup niezbędnych środków ochrony: maseczek, fartuchów, rękawiczek, gogli, kombinezonów ochronnych itp. Środki będą przekazywane na bieżąco w zależności od potrzeb w uzgodnieniu z poszczególnymi szpitalami.  

Zbiórka dla bydgoskich szpitali nadal trwa
Do udziału w zbiórce zapraszamy zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Bydgoskie szpitale możemy wspierać na portalu zrzutka.pl  poprzez wpłacenie dowolnej kwoty pieniędzy. Link TUTAJ.

Istnieje także możliwość przekazania dowolnej kwoty pieniędzy poprzez wpłacenie jej na rachunek bankowy Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy (Jezuicka 4, 85-001 Bydgoszcz): 11 1020 1462 0000 7202 0364 6866.

W tytule przelewu* prosimy o wpisanie numeru telefonu lub adresu e-mail w celu umożliwienia pracownikom Urzędu Miasta kontaktu z darczyńcą. W ramach wdzięczności za zaangażowanie w akcję „Wspieramy bydgoskie szpitale” każdy wpłacający otrzyma podziękowanie od Prezydenta Bydgoszczy.       
W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres e-mail: bks@um.bydgoszcz.pl lub pod numerem tel.: 795 160 843.

Organizatorami akcji są Miasto Bydgoszcz i Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Za wszystkie wpłaty dziękujemy!

Plakat do promowania zbiórki znajduje się TUTAJ.