logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Partnerska współpraca w walce z koronawirusem
Nasze miasto partnerskie - Ningbo, w ramach walki z pandemią COVID-19, nieodpłatnie przekazało Bydgoszczy środki ochrony osobistej. 20 tys. maseczek trafi do miejskich żłobków, domów pomocy społecznej, zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.


Marzec był miesiącem, w którym koronawirus dotarł się do Polski. W tym czasie prezydent Rafał Bruski zwrócił się do władz chińskiego Ningbo, naszego miasta partnerskiego, o wsparcie w walce z szalejącym na całym świecie wirusem. Czując ogromną odpowiedzialność za los bydgoszczan, poprosiliśmy naszego partnera o wsparcie w zakresie wyposażenia ochronnego.

W odpowiedzi na naszą prośbę władze Ningbo przekazały darowizną dodatkowe wyposażenie ochrony osobistej, które trafi do miejskich instytucji. W sumie otrzymaliśmy bezpłatnie 20 tysięcy sztuk niemedycznych maseczek, które w najbliższych dniach zostaną przekazane na rzecz osób zagrożonych pandemią:

  • 12 tys. sztuk trafi do Zespołu Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia
  • 3 tys. sztuk trafi do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego
  • 3 tys. sztuk trafi do miejskich żłobków
  • 2 tys. sztuk trafi do Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Warto wiedzieć:
Ningbo to miasto przemysłowe liczące 3.5 miliona mieszkańców, położone nad Morzem Wschodniochińskim, w prowincji Zhejiang, która należy do jednej z najmniejszych, ale najlepiej rozwiniętych w Chinach. Jest naszym miastem partnerskim od 2005 roku. Współpraca międzynarodowa pomiędzy Bydgoszczą a Ningbo, oprócz wielu wizyt studyjnych związanych z wymianą doświadczeń na polu m. in. z gospodarki komunalnej, transportu publicznego i edukacji, to także spotkania dotyczące wspierania przedsiębiorczości ze strony samorządu.