logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ostromecko z szansą na prestiżową nagrodę
Pałace w pobydgoskim Ostromecku nominowane zostały w plebiscycie National Geographic. O tym, czy zostaną uznane jednym z Cudów Polski 2024 zdecydują internauci.


Już po raz kolejny National Geographic wybiera najciekawsze miejsca w Polsce. W każdym województwie wytypowano trzy miejscach spośród których wybrane zostanie to najładniejsze. W kujawsko-pomorskim oprócz Pałaców w Ostromecku wskazano jeszcze Muzeum Handlu Wiślanego w Grudziądzu oraz Centrum Fajansu - Skarbiec Fajansu we Włocławku.
Dwa pałace w Ostromecku wraz z pięknym parkiem znajdują się pod opieką Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Klasycystyczny Pałac Nowy to miejsce, w którym zwiedzać można urządzone w stylu z epoki sale, zobaczyć kolekcję instrumentów produkowanych w bydgoskich fabrykach, a także skorzystać z oferty restauracji pałacowej i noclegu w pokojach gościnnych. Tam też odbywają się koncerty. W barokowym Pałacu Starym znajduje się zabytkowa Kolekcja Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego.

Głosować można TUTAJ.

W sumie w tegorocznej edycji plebiscytu "Cuda Polski 2024" National Geographic Traveler bierze udział 48 nominowanych miejsc, obiektów, obszarów w całej Polsce.