logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Ostatnie dni wystawy Young4Design
Dobiega końca wystawa prac młodych projektantów z UTP w ramach Young4Design. Do 17 marca (niedziela) możemy zobaczyć niebanalne przedmioty użyteczności publicznej zaprojektowane przez studentów Wzornictwa UTP.


Studenci Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy od dawna współtworzą miejską przestrzeń  - to oni zaprojektowali m. in. ławeczki przy Operze Nova, te nad Młynówką, są także autorami projektów stacji bookcrossingowych w Śródmieściu. Studentka tego kierunku wygrała  niedawno konkurs organizowany przez Miasto na małą architekturę i zieleń, która ozdobi zrewitalizowaną płytę Starego Rynku.

Młodzi projektanci już po raz dziewiąty zapraszają do obejrzenia swoich najnowszych prac, które są jednocześnie pracami dyplomowymi. Zaprezentowane są różnorodne projekty z wielu sfer dizajnu – od mebli, artykułów wyposażenia wnętrz, po tekstylia czy elementy wypełniające przestrzeń publiczną. Każdy z projektów to profesjonalna oferta dla producentów przygotowana przez młodych projektantów, rozpoczynających swoją twórczą drogę na rynku. Mimo młodego wieku autorów są to projekty dojrzałe ze sporym ładunkiem młodzieńczej fantazji i energii.

Wystawa projektów dyplomowych odbywa się w ramach III edycji Young4Design, czyli konferencji i wystaw, które są pokazem kreatywności i możliwości studentów oraz absolwentów Wzornictwa bydgoskiej uczelni.

Wystawa kończy się w niedzielę 17 marca.

Miejsce: Galeria miejska bwa, ul. Gdańska 20