logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Odnowiony plac zabaw zaprasza
Zakończyliśmy kompleksowy remont placu zabaw na Wyspie Młyńskiej. Wyposażyliśmy go w dodatkowe atrakcje. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a najmłodszych bydgoszczan koniecznie do zabawy w tym miejscu.


Kompleksową modernizację popularnego placu zabaw przy ul. Mennica rozpoczęliśmy jesienią. Roboty obejmowały wymianę nawierzchni na bezpieczną, wylewaną. Wzór nawiązuje do motywu fal wody, a ponieważ Wyspa Młyńska jest zabytkiem, kolory są  stonowane, harmonijnie wpisujące się w otaczającą przestrzeń. Odnowiliśmy istniejące  urządzenia zabawowe: m.in.  kultowe czerwone krzesło, ławki oraz inne zabawki i tablice. Dodatkowym zamówieniem objęliśmy również wymianę karuzeli.  Prace kosztowały ponad 650 tysięcy złotych. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Wyspa Młyńska to zielona enklawa w centrum Bydgoszczy, położona zaledwie kilkadziesiąt metrów od Starego Rynku. Ten unikatowy obszar o powierzchni 6,5 ha otaczają wody Brdy i jej odnogi Młynówki. Malowniczego klimatu nadają jej między innymi wiekowe kamienice – tzw. Wenecji Bydgoskiej przyległe do Młynówki, odrestaurowane gmachy Młyna Rothera ze spichrzami i budynki zaadaptowane na potrzeby Muzeum Okręgowego.  Z wyspy roztacza się również imponujący widok na gmach Opery Nova.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. Z wynikami głosowania ostatniej edycji BBO można zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl. W czerwcu będzie możliwość zgłaszania zadań do kolejnej edycji.