logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Oddaj krew i uratuj komuś życie
Chcesz pomóc w wyzdrowieniu lub uratować komuś życie? Przyjdź 15 czerwca (piątek) do siedziby Straży Miejskiej w Bydgoszczy i oddaj krew. Lato to okres, kiedy jest ona szczególnie cenna.


Krwiodawstwo to wspaniała idea, ale również niezastępowana metoda leczenia. Z roku na rok obserwuje się wzrastające zapotrzebowanie na krew i jej składniki w związku z postępem medycyny oraz starzeniem się społeczeństwa. Każdy kto przychodzi do punktu krwiodawstwa pomaga w wyzdrowieniu albo bezpośrednio ratuje życie drugiego człowieka.

Zwiększona liczba wypadków oraz wyjazdy krwiodawców na wakacje sprawiają, że banki krwi zaczynają święcić pustkami. Zanim udamy się na zasłużony urlop uzupełnijmy zapasy Centrum Krwiodawstwa.

W związku z tym Klub Honorowych Dawców Krwi przy Straży Miejskiej w Bydgoszczy zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji oddawania krwi, która odbędzie się w dniu 15 czerwca 2018 roku w godzinach 9:00 – 13:00 w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Leśnej 12 w Bydgoszczy przy współpracy pracowników Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Oddając bezinteresownie krew i jej składniki wspierasz lekarzy w ich codziennej walce o życie pacjentów.