logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Od niedzieli, na spacer do Ostromecka
Prace na planie filmowym w Ostromecku dobiegły końca. W niedzielę, 22 listopada zespół parkowy zostanie ponownie udostępniony zwiedzającym. To ciekawa propozycja spędzenia czasu wolnego w dobie pandemii. W wakacje zakończył się także remont tarasów, z których roztacza się wspaniały widok na park.


W Ostromecku filmowcy na czele z Wojciechem Smarzowskim od września do listopada kręcili ostatnie sceny do filmu o roboczym tytule „W2”. Pałac Nowy będzie tłem do jednej z ważniejszych scen w produkcji, sceny wesela. W filmie zobaczymy m. in. Agatę Kuleszę, Roberta Więckiewicza i Michalinę Łabacz. 

W związku z kręceniem filmu Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku był zamknięty dla zwiedzających. Teraz zostanie ponownie udostępniony. W najbliższy weekend wybierzemy się na spacer w to malownicze miejsce, które jest zabytkiem unikatowym w skali kraju. Przypominamy, że ze względu na obostrzenia epidemiczne Wnętrza Pałaców są zamknięte. Gości nie przyjmuje także znajdująca się na terenie parku restauracja.

Przed rozpoczęciem zdjęć zakończyliśmy prace remontowe przy czterech tarasach widokowych. Poprawione zostało odwodnienie, wykonano nowe izolacje oraz naprawiono przyległe do nich ściany. W zakres prac weszła również naprawa uszkodzonych tynków elewacji zewnętrznej oraz remont pergoli północnej. Remont kosztował 660 tysięcy złotych.

Cały kompleks, w skład którego wchodzi również Pałac Stary z połowy XVIII wieku i 38-hektarowy park należy do gminy Bydgoszcz. Zarządza nim Miejskie Centrum Kultury. W okresie wiosenno-letnim w parku odbywają się imprezy plenerowe m.in. koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej, konkursy i warsztaty plastyczne, plenerowe spotkania z poezją, imprezy rekreacyjno-sportowe oraz inne wydarzenia.