logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

O sztuce na szklanym ekranie
Galeria miejska bwa i Galeria Wspólna Miejskiego Centrum Kultury zapraszają do sieci. Na miłośników sztuki czekają wystawy, wykłady i rozmowy autorskie, a na tych najmłodszych bydgoszczan – kolejne warsztaty plastyczne.


1 kwietnia o godz. 19:00 Galeria Wspólna zaprasza na swojego facebooka (link TUTAJ), gdzie obejrzymy relację z otwarcia wystawy Piotra Gojowego – „Papier jako Materia Prima w grafice”. Artysta pokaże prace z 4 cyklów: geometryczne, barwne linoryty „Latawce i Bramy”, monotypie o charakterze malarskim, tematycznie związane z życiem i kulturą na przedmieściach, wklęsłodrukowe prace „Niedziele Zwykłe”, o rodzinnym życiu, obyczajach i ceremoniale w świętowaniu i najnowszy cykl „Materia Prima”, z którego wynika tytuł niniejszej wystawy. Prezentacji prac towarzyszyć będzie rozmowa z artystą.
 
Galeria Miejska bwa do przestrzeni wirtualnej zaprasza dzieci i dorosłych. Przygotowała kilka propozycji:

•    Wykłady z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki

Piotr Koziej. “Psucie” zabytków. Czyli o łączeniu architektury współczesnej i zabytkowej - o mistrzach budowlanych minionych wieków i ich pracy, o historii i zabytkach, a także o współczesności i o tym, jak my widzimy dzieła architektury sprzed lat. Wykład obejrzymy online na stronie bwa do 24 kwietnia. Link TUTAJ.

Jeśli interesujecie się architekturą, do 10 kwietnia nadal można obejrzeć też inny wykład dostępny na stronie bwa: Błażej Ciarkowski. Cynizm i naiwność w architekturze. Link do nagrania TUTAJ.

Olga Milczyńska. Ceramika. Lubię moją pracę to kolejna propozycja dla tych, którzy chcą posłuchać historii połączenia starego z nowym, znalezionego ze zrobionym, niechcianego i stworzonego na nowo, naturalnego i wyprodukowanego, które są częścią artystycznego języka Milczyńskiej. Wykład online czeka na stronie bwa do 24 kwietnia. Link TUTAJ.

•    Wystawy

Na najmłodszych czeka wystawa pn. Paweł Szeibel. Przyrodolub. Artysta zachęca dzieci do tego, aby zamknąć oczy i poczuć się częścią świata, który oddycha, wzrasta, pachnie, ulega ciągłej transformacji. Wystawę będzie można obejrzeć po zniesieniu lockdownu, ale już 1 kwietnia pojawią się materiały online. Więcej informacji TUTAJ.

Alicja Bielawska. Ćwiczenia z przeplatania czasów i miejsc to propozycja dla dorosłych miłośników sztuki. Wystawa wprowadza widza w przestrzeń, w której miękkie linie rzeźb przenikają się z liniami na rysunkach, a płaszczyzny tkanin wyznaczają relacje przestrzenne. Wątki podejmowane przez artystkę dotykają kwestii percepcji i uważności. Do 25 kwietnia materiały na stronie – link TUTAJ.

•    Dziecko na warsztat

Zajrzyjmy do szuflad, sprawdźmy, co kryje się w szafkach. Stare, niepotrzebne przedmioty zyskają nowe, dizajnerskie i wesołe życie, poprzez wymyślenie printu i pomalowanie na wystrzałowe kolory. Karolina Pikosz i Agnieszka Gorzaniak zapraszają na warsztat pt. Dizajnerskie rupiecie. Instrukcję obejrzycie TUTAJ.