logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

NSP – pomóżmy spisać się seniorom
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Odbywa się on głównie przez internet, co może nie być łatwe dla wielu seniorów. Pomóżmy im dokonać samospisu. Jak spisać się bezpiecznie? Przypominamy o dostępnych formach spisu i przedstawiamy kilka najważniejszych wskazówek.


Jeśli posiadasz telefon/tablet/komputer z dostępem do internetu, wejdź na stronę https://spis.gov.pl/ i uważnie wypełnij formularz.

1.    Czytaj pytania uważnie i bez pośpiechu;
2.    Sprawdź dokładnie zaznaczone odpowiedzi i wpisane informacje, zanim przejdziesz na kolejną stronę formularza;
3.    Zastanów się, czy na pewno wpisałeś/aś współmieszkańców, zwłaszcza dzieci i osoby przebywające za granicą, ale nadal zameldowane pod Twoim adresem;
4.    Osoby pełnoletnie, których nie spisałeś/aś, mogą to zrobić same. Poinformuj je o tym;
5.    Jeśli zostałeś/aś wpisany/a do formularza przez współmieszkańca (np. małżonka), Twoje dane są już w systemie, tzn. że nie musisz się już logować do aplikacji spisowej;
6.    Pamiętaj! Jeśli na końcu spisu potwierdzisz poprawność przekazywanych danych, po zamknięciu aplikacji nie będzie możliwości ich poprawienia.

Jeśli NIE posiadasz urządzenia z dostępem do internetu, wybierz bezpieczny spis przez telefon - zadzwoń pod spisową infolinię 22 279 99 99.

Możesz też skorzystać z gminnego stanowiska do samospisu, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Pamiętaj jednak o pandemii i aktualnych obostrzeniach.

W Bydgoszczy są dwa takie punkty spisowe:

•        Urząd Statystyczny w Bydgoszczy
ul. Ks. Stanisława Konarskiego 1-3
I piętro, pokój nr 12
tel. 539 671 457
godz: pn-pt 7-15

•        Urząd Miasta Bydgoszczy
Ul. Jezuicka 1
piętro (-)1, sala nr 03 (wejście od ul. Farnej)
tel.: 52 58 58 021
godz:  pn, śr, czw 8-16; wt 8-20; pt 8-14

Pamiętaj!

Jeśli spisałeś się telefonicznie lub przez internet (w domu lub w punkcie spisowym), nikt nie ma prawa do Ciebie zadzwonić w tej sprawie!
Jeśli jednak nie zdążysz się spisać do 4 maja, możesz spodziewać się telefonu od rachmistrza.
Narodowy Spis Powszechny trwa do 30 września.