logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nowy parking i ulice na Osowej Górze
Rozpoczęła się budowa parkingu przy rozbudowanym schronisku dla zwierząt na Osowej Górze. Ważnym elementem inwestycji jest przebudowa przyległych ulic łączących górny i dolny taras osiedla.


Schronisko odwiedza wielu mieszkańców i wolontariuszy, którzy starają się pomóc w opiece nad zwierzętami. Dlatego właśnie opracowana został nowa koncepcja obsługi komunikacyjnej schroniska, która ułatwi dojazd do obiektu i uwzględni zakończoną rozbudowę ul. Grunwaldzkiej.

Inwestycja przewiduje budowę parkingu przy ul. Zalew z 17 miejscami parkingowymi, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami.
Ważną częścią inwestycji jest budowa ulic dojazdowych do parkingu, zarówno od strony skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy Grunwaldzkiej, jak i od strony ulicy Rekinowej.

Ułatwi to dojazd do wielu posesji, powstanie też dodatkowe połączenie pomiędzy górnym i dolnym tarasem osiedla. Twardą nawierzchnię zyska ul. Zalew i odcinki ulic Łowiskowej i Jeziornej. Wzdłuż ul. Zalew wybudowana zostanie droga rowerowa. Po wykonaniu wszystkich robót nasadzone zostaną drzewa i krzewy. Prace zakończą się wiosną przyszłego roku. Koszt zadania to 3,8 mln zł. Na czas prac ulica Zalew została zamknięta (od Zimrodkowej do  Łowiskowej). Drogowcy zalecają objazd z wykorzystaniem ul. Kormoranów.