logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nowy numer Bydgoszcz Informuje już dostępny
Zapraszamy do czytania nowego numeru "Bydgoszcz Informuje". Co w nim znajdziemy?


  • Wiecha zawisła na budynku kampusu Akademii Muzycznej

„To będzie świątynia muzyki” – takie słowa padają w kontekście powstającego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy im. Feliksa Nowowiejskiego. Ukończono pierwszą część budowy. Obiekt stoi już w stanie surowym. Za sobą mamy już uroczyste wciągnięcie wiechy na najwyższy punkt gmachu przy ul. Paderewskiego.

  • IBRIS zbadał nastroje w naszym mieście – 70 procent bydgoszczan optymistami

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS systematycznie bada opinię mieszkańców na temat jakości życia w mieście. Rok temu zadowolenie z poziomu życia w Bydgoszczy deklarowało 57 proc. mieszkańców. W ostatnim badaniu IBRIS z grudnia 2023 zadowolonych jest już 70 proc. bydgoszczan. Są też oczywiście problemy do rozwiązania. Największe to komunikacja publiczna i koordynacja inwestycji drogowych.

  • Jedyne takie wybory – w naszym mieście wybraliśmy Miss 80+

Wanda Gauza została wybrana pierwszą w dziejach Bydgoszczy Miss 80+. Do walki o tytuł stanęło osiem kandydatek.  Najmłodsza miała 81, a najstarsza 87 lat. Przygotowania do wyborów Miss 80+ trwały długo. Zaangażowani wolontariusze, sponsorzy i przyjaciele zadbali o każdy szczegół imprezy. Nie próżnowały również same kandydatki. Pod okiem nauczycieli ze szkoły tańca trenowały kilka scenicznych układów – w tym eleganckiego walca.

  • Rewitalizacja placu Kościeleckich na finiszu – kasztanowce będą oświetlone

Po zakończeniu prac nad przyłączami energetycznymi na placu Kościeleckich odbyły się próby oświetlenia ulicznego, parkowego oraz iluminacji kasztanowców. Oprawy iluminacyjne wbudowane wzdłuż alei spacerowej – umieszczone zostaną na trawnikach wokół pni drzew.

  • Katastrofalny pożar w Fabryce Lloyda – są już plany odbudowy

W piątek (26 stycznia) w nocy spłonęła Fabryka Lloyda – jedno z najbardziej znanych w Bydgoszczy miejsc, w których odbywały się różne imprezy kulturalne. – Będziemy zwracali się o pomoc wszędzie, gdzie się tylko da – mówi Łukasz Gliński, właściciel Fabryki Lloyda – Obecnie najważniejszą sprawą dla mnie są pracownicy, to kilkadziesiąt osób. Bardzo chciałbym, żeby odbywały się zaplanowane eventy, na które sprzedaliśmy już bardzo wiele biletów, żeby niczego nie odwoływać.

Zapraszamy do lektury – w papierze i na www.bydgoszczinformuje.pl