logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nowi inwestorzy w mieście – nowe miejsca pracy dla specjalistów
Kilkadziesiąt miejsc pracy dla specjalistów z branży IT – oto efekt wejścia dwóch nowych firm na bydgoski rynek: Cognifide i Meelogic. Decyzje te związane są z atrakcyjną propozycją inwestycyjną miasta i kompetentną lokalną kadrą.


Meelogic będzie miała swoją siedzibę w ścisłym centrum miasta – w Arkada Business Park. Firma oferująca nowoczesne rozwiązania dla branży IT chce zatrudnić w Bydgoszczy 100 wykwalifikowanych pracowników w ciągu pierwszych dwóch lat. - Bydgoszcz, miasto technologii i nauki, z wysokiej klasy specjalistami IT, ma duży potencjał. Nowy oddział da nam możliwość jeszcze bardziej elastycznie reagować na ciągle rosnące zapotrzebowanie na nasze usługi ze strony klientów” - mówi Ayana Alemu, CEO i współzałożyciel Meelogic. - Miasto ma również dobre położenie geograficzne. Zarówno my, jak i nasi klienci jesteśmy w stanie dotrzeć do Bydgoszczy z dowolnego oddziału firmy w cztery i pół godziny; koleją, samochodem lub samolotem

Z kolei firma Cognifide, tworząca zaawansowane platformy webowe klasy enterprise dla znanych Marek (m. in. Skype, Barclays, Lincoln, Shell, GSK, Telegraph Media Group, Virgin Media, Ford czy Colgate-Palmolive) otworzyła swoją siedzibę w biurowcu Danhouse przy ulicy Towarowej. - Silna kadra IT, mocne zaplecze techniczne i cenione uczelnie - to magnesy, którymi przyciągnęła nas Bydgoszcz - mówi Marcin Stańczy, dyrektor Zarządzający Cognifide   - Duże znaczenie ma też doskonałe skomunikowanie miasta z naszymi siedzibami w Poznaniu i Londynie, a także dynamiczny rozwój aglomeracji.

Do swojego bydgoskiego zespołu Cognifide zaprasza programistów Java i front-end, specjalistów jakości i testowania oprogramowania (QA), project managerów i inżynierów DevOps. Studenci mogą wciąż aplikować na Career Start Up - płatny program stażowy dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w obszarze Java i QA.

Warto zaznaczyć, że Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp z o.o. już od wielu lat konsekwentnie realizuje kampanię „Bydgoszcz otwarta na outsourcing”, w ramach której podejmuje szereg działań na rzecz rozwoju i promocji sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Bydgoszczy. BARR uczestniczy w licznych konferencjach i forach branżowych, organizuje własne wydarzenia promocyjne i realizuje kampanie reklamowe, a przede wszystkim prowadzi indywidualne rozmowy z potencjalnymi inwestorami, zachęcając do lokowania kapitału w Bydgoszczy.   

Konsekwencją podejmowanych starań jest dynamiczny wzrost sektora BPO/SSC w naszym mieście, który w pierwszej połowie 2018 r. zatrudnia już ponad 10 tys. pracowników, w tym ponad 80% w branży IT. Lokalna specjalizacja w świadczeniu usług teleinformatycznych i programistycznych widoczna jest chociażby poprzez profil inwestorów takich jak Nokia, Atos, Asseco, Mobica, SDL, Cybercom czy Teldat, którzy z powodzeniem rozwijają w Bydgoszczy swoje usługi. Wejście na rynek bydgoski nowych podmiotów z branży, jak Cognifide i Meelogic dowodzi o kompetencjach lokalnej kadry i atrakcyjnej propozycji inwestycyjnej miasta.   

Równolegle z rozwojem branży i wzrostem zatrudnienia, zmienia się również podaż oraz jakość oferowanych obiektów biurowych. Obecnie na rynku bydgoskim dostępnych jest ponad 74 000 m2 powierzchni biurowych,  a kolejne 20 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zostanie oddanych do użytku jeszcze w tym roku. W planach deweloperów przewidziane są dalsze projekty, łącznie na ponad 51 000 m2. Jest to najlepszy dowód na to jak branża zmienia architekturę naszego miasta, zapewniając jednocześnie dostęp wysoko wyspecjalizowanych, a co za tym idzie wysokopłatnych miejsc pracy dla naszych mieszkańców.

Aby umożliwić sprawną realizację infrastruktury biurowej w Bydgoszczy, na początku bieżącego roku Rada Miasta Bydgoszczy podjęła uchwałę w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości na okres trzech lat dla podmiotów realizujących inwestycje w powierzchnie biurowe o wysokim standardzie w nowo wybudowanych budynkach.     

Warto wiedzieć, iż miasto za swój wkład w rozwój branży BPO/SSC było laureatem plebiscytu Biznes Polska w kategorii „Emerging City of the Year 2016”. Zostało również wyróżnione przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL w 2017 r. Zainteresowanie Bydgoszczą nie słabnie, a Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego obsługuje kolejne projekty, które w niedługim czasie mogą zapewnić kolejne atrakcyjne miejsca pracy w Bydgoszczy.