logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nowe pracownie dla Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego
Zakończyły się prace budowlane przy rozbudowie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego w Smukale. W budynku przy ul. Rajskiej powstały między innymi nowe pracownie nauki zawodu dla przyszłych kucharzy, cukierników, piekarzy, przetwórców mięsa, fryzjerów i elektryków. Wkrótce zyskają one nowoczesne wyposażenie. Realizację inwestycji ułatwiły fundusze unijne.


Budynek placówki przy ul. Rajskiej został kompleksowo wyremontowany. Zakres prac objął m.in. izolację fundamentów, naprawę dachu, remont schodów i wymianę drzwi. Nowy wygląd zyskała też sala do nauki branżowego języka obcego. W nowej części  gmachu powstało natomiast 6 nowych pracowni nauki zawodu dla przyszłych kucharzy, cukierników, piekarzy, przetwórców mięsa, fryzjerów i elektryków. W kolejnym etapie pracownie zostaną wyposażone w specjalistyczny sprzęt o wartości ponad 2 milionów złotych. W salach pojawią się komputery stacjonarne i drukarki. Uczniowie korzystać będą z narzędzi i sprzętu, z którym będą mieli do czynienia w zakładach pracy.

Wykonawcą robót budowlanych była wyłoniona w przetargu firma Bydgosta z Bydgoszczy. Z nowych pracowni uczniowie będą mogli korzystać od września tego roku. Całkowita wartość projektu wynosi 12,3 miliona złotych, z czego 7,4 miliona złotych stanowi dofinansowanie unijne.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego w Bydgoszczy, którego organem prowadzącym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, dokształca uczniów szkół zawodowych z naszego regionu, jak i z całego kraju, którzy każdego roku kierowani są do placówki przez szkoły macierzyste do odbycia miesięcznych praktyk. Wiedza zdobyta w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego jest niezbędna do zaliczenia egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Placówka organizuje zajęcia dla kształcących się w ponad dwudziestu różnych zawodach, m.in. kucharzy, sprzedawców, fryzjerów, mechaników pojazdów samochodowych, elektryków i murarzy. Uczniowie mieszkający poza Bydgoszczą korzystają z internatu, który zapewnia nocleg i wyżywienie dla 150 osób.