logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nowe hale, magazyny, place i biura
Bydgoski Park Przemysłowy i jego najbliższe otoczenie to wciąż duży plac budowy. Swoje siedziby, hale produkcyjne i magazyny wznoszą na tym terenie kolejne podmioty. Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć.


Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny jest największym tego typu obszarem w województwie kujawsko-pomorskim. Na jego terenie zatrudnienie znalazło już 4600 osób, a liczba funkcjonujących firm wzrosła do 180. Tak duże zróżnicowanie czyni go wyjątkowo odpornym na zmiany gospodarczych trendów. Istotnie wpływa na utrzymanie się w Bydgoszczy jednego z najniższych w Polsce wskaźnika liczby osób bezrobotnych. Bydgoszcz z wynikiem stopy bezrobocia 2,4% zajmuje 6. miejsce w Polsce.

Badawcze centrum blisko finiszu

Przy ul. E. Matuszewskiego kontynuowane są prace przy budowie nowoczesnego centrum badawczego firmy Kantata. Prowadzone w nim będą między innymi badania nad technologiami VR (wirtualnej rzeczywistości). Wartość całej inwestycji przy ul. Matuszewskiego szacowana jest na ponad 17 mln złotych. Spółka korzysta z funduszy unijnych na promocję inwestycji w badania i innowacje. Europejskie dofinansowanie to prawie 8 mln zł. W ramach inwestycji zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt oraz oprogramowanie komputerowe. Na potrzeby nowego działu powstaje też biurowiec.  

Siedziba motocyklowego bractwa

W przebudowywanym budynku z dawną rampą kolejową u zbiegu ulic Matuszewskiego i Bydgoskich Przemysłowców swój siedzibę urządza natomiast Bractwo Harley-Davidson Bydgoszcz. Miłośnicy kultowych motocykli bardzo aktywnie działają w naszym regionie. Podczas swoich wypraw stają się też ambasadorami Bydgoszczy.

Eksperci od higieny

W tej części Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego u zbiegu ulic M. Dziatkiewicza i J. Falkowskiego Firma Z.P.U.H Dexter buduje budynek biurowo-socjalny. Powstaje też hala produkcyjno-magazynowa.  Firma, działająca w branży higienicznej zapewnia też kompleksową obsługę związaną z higieną w miejscach pracy. Jest poza tym dużym dystrybutorem produktów do utrzymania czystości innych marek.  

Kosmetyki z Bydgoszczy

Przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i E. Petersona powstaje nowy obiekt firmy Apis Natural Cosmetics. Wyspecjalizowała się ona w produkcji naturalnych kosmetyków, które podbijają nie tylko polski rynek. Inwestycja obejmuje  budowę obiektu magazynowo-usługowo-produkcyjnego z częścią biurowo-socjalną wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi oraz pozostałą infrastrukturą. Hala wznoszona jest na hektarowej działce u zbiegu ulic Wojska Polskiego i E. Petersona. Obecnie kończą się prace konstrukcyjne.

Gospodarcze serce regionu

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zajmuje powierzchnię 290,9 hektarów. Oferuje tereny inwestycyjne na sprzedaż oraz pod dzierżawę. Przygotowując tereny dla inwestorów, pracownicy spółki podejmują szereg działań obejmujących m.in. wydzielenie i podział geodezyjny działek, badania hydrogeologiczne gruntów, budowę nowej i rozbudowę już istniejącej infrastruktury. Aktualnie oferuje około 62,5 ha wolnych terenów. BPPT dokonuje podziału gruntu w zakresie wielkości i kształtu działki zgodnie z wymaganiami Inwestora. Cały obszar Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, gdzie oznaczono go jako teren aktywności gospodarczej, obejmującej działalność usługowo-produkcyjną, składowanie i magazynowanie. Inwestorzy mają tu zapewniony dostęp do mediów, w tym energii cieplnej. Część firm uzyskała zwolnienie w podatku dochodowym w ramach objęcia działalności Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.