logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowa zabudowa na starym Szwederowie
W starszej części Szwederowa powstaje coraz więcej nowych budynków. Dwa z nich wznoszone są w rejonie skrzyżowania ul. Nowej i Grodziskiej.


Przy ul. Nowej 9 powstał kameralny budynek z 14 mieszkaniami. Inwestor przebudował i rozbudował wcześniej istniejący budynek biurowy.  Zyskał on między innymi dodatkową, trzecią  kondygnację. W ten sposób powstało  14 nowoczesnych mieszkań. Elewacja budynku przy ul. Nowej 9 utrzymana jest w kolorach bieli i brązu. Na ostatniej kondygnacji do wykończenia elewacji użyto blach cynkowo-tytanowych. Do mieszkań przynależą  przestronne balkony. Budynek został wyposażony w windę, a na jego zapleczu powstały  miejsca postojowe i garaże. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Inwestorem jest firma Ergocity.

Po drugiej stronie przy ul. Nowej 12 wznoszony jest natomiast 3-kondygnacyjny budynek mieszkalny z funkcjami usługowymi. Gotowa jest jego konstrukcja.  W tej części osiedla planowane są też kolejne inwestycje. Wcześniej dwa nowe bloki wzniesiono bliżej skrzyżowania z ulicą Lenartowicza.