logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nietoperz z wścieklizną. Wyznaczono specjalny obszar
W związku ze znalezieniem nietoperza zarażonego wirusem wścieklizny, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bydgoszczy wyznaczył specjalny obszar zagrożony. Wskazany teren obejmuje część Bydgoszczy oraz gminy Białe Błota.


W związku z wyznaczeniem specjalnego obszaru objętego zagrożeniem, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bydgoszczy wydał nakaz trzymania psów na smyczy i niewypuszczania na zewnątrz domowych kotów. Wszystkie psy, które nie posiadają aktualnie ważnych szczepień przeciwko tej chorobie, muszą jak najszybciej zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. PLW zaleca także zaszczepienie kotów.

Na ciągach pieszych, mostach i drogach, w tym także drogach leśnych pojawi się kilkadziesiąt tablic ostrzegawczych, które będą informować mieszkańców o wyznaczonej strefie. Obszar zagrożony obejmuje część miasta ograniczoną od północy kanałem bydgoskim, zaczynając od mostu na drodze krajowej nr „10”, następnie starym kanałem bydgoskim, dalej rzeką Brdą do mostu na drodze krajowej nr „5”; od wschodu drogą krajową nr „5” do węzła Bydgoszcz południe; od południa granicą z gminą Białe Błota oraz część gminy Białe Błota.

Rozporządzenie zostało wprowadzone na okres 3 miesięcy. Link do rozporządzenia znajduje się TUTAJ.