logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Niedzielne spotkania z muzyką na żywo
W wakacyjne niedziele zapraszamy do Pałacu Nowego w Ostromecku – popołudniami, w jego wykwintnych wnętrzach, a także na tarasach wokół zabrzmi muzyka grana na żywo przez bydgoskich artystów.


Muzyka na żywo umili czas odwiedzających Ostromecko w każdą niedzielę wakacji. Dzięki temu, wizyta w pałacowych wnętrzach i działającej tu restauracji będzie ucztą nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Rozsiądźcie się na wygodnych kanapach i kawiarnianych fotelach – w historycznym otoczeniu i pięknie wystrojonych pomieszczeniach posłuchać będzie można utworów klasycznych, standardów jazzowych, muzyki filmowej i rozrywkowej. Tomasz Gumiela, który zaprosi Państwa w tę muzyczną podróż, przemycać będzie także muzyczne zagadki w improwizowanych przez siebie utworach.
 
To on także zasiądzie przy fortepianie w pałacowym Złotym Saloniku. Artysta ma w swoim dorobku prawykonania utworów współczesnych, za które otrzymał m.in. nagrodę na Festiwalu Laureatów Konkursów w Bydgoszczy oraz nominację do nagrody Fryderyka. Pianiście towarzyszyć będą  skrzypek Filip Lipski oraz flecista, producent i kompozytor Tomasz Pawlicki.
W ramach niedzielnych muzycznych spotkań wystąpią także Marzena Buchwald i Joanna Derenda-Łukasik, które nagrały płytę na fortepianie Zygmunta Noskowskiego jako Pianoduo Artists. Będzie też recital artystki młodego pokolenia, Emilii Biskupskiej.
 
Zapraszamy do Ostromecka w każdą niedzielę sierpnia, w godz. 14:00-17:00.

•    02.08 – Emilia Biskupska
•    09.08 – Tomasz Gumiela i Tomasz Pawlicki
•    16.08 – Marzena Buchwald i Joanna Derenda-Łukasik
•    23.08 – Marzena Buchwald i Joanna Derenda-Łukasik
•    30.08 – Tomasz Gumiela i Filip Lipski