logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Najpiękniejsze koty w Zielonych Arkadach
Wszystkich miłośników kotów zapraszamy już 11 lutego (niedziela) do wspólnego świętowania z okazji Międzynarodowego Dnia Kota. W centrum handlowym Zielone Arkady odbędzie się III pokaz kotów rasowych.


Niemal 2/3 doby spędzają na drzemce, a blisko 1/3 czasu, w którym nie śpią, wykorzystują na mycie się. Okazuje się, że mimo tak beztroskiego życia, kocie serce bije dwa razy szybciej niż ludzkie, wykonując od 110 do 140 uderzeń na minutę.

Jakie jeszcze tajemnice kryją mruczący przyjaciele człowieka? Tego dowiedzą się wszyscy odwiedzający bydgoskie centrum handlowe Zielone Arkady 11 lutego (niedziela) w godzinach od 13:00 do 18:00. Pokaz odbędzie się na placu eventowym. 

Organizatorzy wydarzenia zapraszają całe rodziny z dziećmi. Oprócz pokazu ponad 40 różnych ras przygotowali wiele dodatkowych atrakcji dla najmłodszych uczestników wydarzenia m.in.  konkursy czy warsztaty plastyczne. Publiczność przyzna również nagrody w takich kategoriach jak: najpiękniejsze kocię, kot i kotka, a także najmilszy kot publiczności oraz najładniej udekorowana klatka.

Ponadto będzie można uzyskać bezpłatne porady weterynaryjne dla właścicieli zwierząt.

Do akcji dołączyło bydgoskie Schronisko dla Zwierząt. Na specjalnie utworzonym stoisku będą dostępni wolontariusze, którzy będą odpowiadać na wszelkie pytania związane z adopcją. Wolontariusze i pracownicy schroniska będą także zachęcać gości do wychodzenia na spacery z psami ze schroniska i uczestniczenia w stałej akcji azylu: Kocie godziny, polegającej na wizytach gości u schroniskowych mruczków. Będzie można także uzyskać informację czym jest adopcja tymczasowa schroniskowych sierot. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka datków na pomoc dla zwierząt ze schroniska.  

Wydarzeniu będzie towarzyszyć kiermasz kocich akcesoriów, karm i gadżetów. Akcja zorganizowana jest pod patronatem Cat Club Bydgoszcz.

Warto wiedzieć:
•    W zeszłym roku 624 koty ze schroniska znalazły nowy dom                 
•    Wydawane do adopcji ze schroniska dorosłe koty są wysterylizowane i zaszczepione
•    Każdy adoptowany kociak otrzymuje ze sobą specjalną wyprawkę

Uwaga! W schronisku do adopcji dostępne są piękne, dorosłe, wysterylizowane i zaszczepione koty
Sezon na maluchy dobiega końca - ostatnie małe koty do adopcji w schronisku.

Więcej informacji o wydarzeniu: tutaj
Więcej informacji: www.schronisko.org.pl