logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Na Wyżynach w BBO króluje sport i rekreacja
Mieszkańcy Wyżyn wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na na tym osiedlu najwięcej głosów zyskały projekty związane z rozbudową bazy rekreacyjnej.


Na inwestycje na osiedlu Wyżyny zarezerwowana została pula niemal 900 tysięcy złotych. Największą liczbę głosów zdobył pomysł utworzenia mobilnej trybuny dla 100 widzów, które wykorzystywane będą na obiektach sportowych oraz podczas imprez osiedlowych. Przenośna trybuna będzie wykorzystywana podczas szeregu wydarzeńzarówno sportowych, jak i rekreacyjnych, które odbywają się na Wyżynach. Na to zadanie głosowało 367 mieszkańców.

Podobną liczbę głosów zdobył projekt związany z rozbudową infrastruktury sportowej na terenie szkolnym  przy ul. Bohaterów Kragujewca. To zadanie poparło 357 osób.

Sprawdzamy również możliwość, czy za pozostałą kwotę przeznaczoną na osiedle zrealizować zadanie pn. „Skwer Małej Łąki” – zagospodarowanie terenu przy ul. Glinki za Basenem i Szkołą Podstawową nr 60.

W ramach projektu ponadosiedlowego wybranego w poprzedniej edycji BBO na Wyżynach powstanie mini-tężnia. Mini-tężnia powstanie na skwerze im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego, który znajduje się pomiędzy ulicami Modrakową oraz Bohaterów Kragujewca.

Wkrótce rozpocznie się także przebudowa ul. Bytowskiej na Wyżynach. Inwestycja finansowana będzie również ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy. Na zadanie łącznie z budową kanalizacji deszczowej zabezpieczyliśmy ponad pół miliona złotych

Wakacje z Chemikiem – w ramach małych projektów społecznych
Wśród 10 zwycięskich projektów społecznych znalazły się Wakacje z Chemikiem, czyli otwarte i bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci.  Zajęcia, które odbywają się latem na stadionie Chemika, od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Na realizację tego zadania o wartości ponad 46 tys. złotych zagłosowało ponad 860 mieszkańców.