logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Na wybory samorządowe dojedziesz za darmo
7 kwietnia br., w dniu wyborów samorządowych komunikacja miejska będzie darmowa. Decyzję w tej sprawie podjęli radni podczas dzisiejszej (27 marca) sesji Rady Miasta Bydgoszczy.


Darmowa komunikacja miejska w dniu wyborów samorządowych  to jeden z pomysłów profrekwencyjnych. Dzięki temu mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli dogodnie, autobusem lub tramwajem, dotrzeć do lokali wyborczych nie ponosząc opłat za przejazd.

Ulga dotyczy osób biorących udział w głosowaniu, członków komisji wyborczych, mężów zaufania oraz obserwatorów społecznych - na wszystkich liniach dziennych w granicach I strefy biletowej (nie dotyczy międzygminnych).

Przypominamy, że Miasto Bydgoszcz prowadzi w ramach Unii Metropolii Polskich kampanię, która ma zachęcać mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach samorządowych. Jej hasło brzmi „Bydgoszcz głosuje w wyborach samorządowych. Kto głosuje, ten się liczy”. W ostatnich wyborach parlamentarnych, które odbyły się 15 października ub. roku bydgoszczanie pobili frekwencyjny rekord. Zagłosowało aż 77,5 proc. uprawnionych. Do urn poszło ponad 191 tys. bydgoszczan.

Więcej o zasadach głosowania w wyborach samorządowych TUTAJ.