logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Na spacer lub w odwiedziny
Za oknem wiosna - to dobra okazja, żeby wyjść na spacer. Miłośnikom zwierząt, którzy nie mają własnych pociech, proponujemy spacer z psem ze schroniska albo odwiedziny w królestwie kotów. Uśmiech gwarantowany!


Schronisko dla Zwierząt zaprasza na spotkanie z czworonożnymi podopiecznymi. Do wyboru: spacer z psem lub tzw. "Kocie Godziny". O co chodzi? Już tłumaczymy.

Spacer z psem – sprawa dość oczywista. Lata temu schronisko wpadło na pomysł, żeby psy na spacer wyprowadzali nie tylko wolontariusze i pracownicy schroniska, ale też osoby z zewnątrz. Psiaki mogą liczyć na częstsze spacery, a bydgoszczanie, szczególnie ci, którzy z jakichś powodów nie mogą mieć własnych zwierząt, chętnie spacerują z „pożyczonym” zwierzakiem. Często jest to też przygotowanie do adopcji psa. Wartość dodana to dodatkowa socjalizacja piesków, które tu trafiają.

Kocie godziny z kolei to odwiedziny w schronisku. W ogrodzonej przestrzeni na świeżym powietrzu można spotkać się z kotami – pobawić się z nimi, pogłaskać, jeśli na to pozwolą lub po prostu poobserwować, jak bawią się z innymi przedstawicielami tego samego gatunku. Zdziwilibyście się, jak sama obserwacja pozytywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne – udowodnione naukowo! Można też po prostu usiąść i poczytać książkę w obecności przyjaznych  kotów. A nuż któryś wskoczy Wam na kolana i poczyta z Wami..?

Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy zaprasza wszystkich miłośników zwierząt. Mile widziane są osoby dorosłe tak  jak i dzieci, ale maluchy wyłącznie z opiekunem. Obowiązują wcześniejsze zapisy na dany dzień i godzinę. Spacery z psami z naszego  schroniska są a tak popularne, że była konieczność wprowadzenia rejestracji wizyt.

Aby się umówić, wystarczy zadzwonić pod numer 512 282 853 w godzinach pracy palcówki, tj. od wtorku do piątku w godz. 10:00-18:00, a w weekendy i w dni wolne od pracy w godz. 14:00-18:00. Od razu uprzedzamy, że spacer z psem to dość popularna forma spędzania wolnego czasu na Osowej Górze, więc warto zadzwonić z odpowiednim wyprzedzeniem. W przypadku weekendowych spacerów – nawet z dwu-/trzytygodniowym wyprzedzeniem. Należy wziąć ze sobą dowód osobisty. Schronisko zapewnia smycze i obroże. Kocie godziny są mniej oblegane, tym bardziej polecamy tę formę spotkania ze zwierzakami. One na to czekają!

Jeśli przy okazji odwiedzin schroniska chcielibyście też przywieźć ze sobą coś dla zwierzaków to podpowiadamy, co będzie super prezentem:
• Karma sucha (Brit Care puppy i adult, Brit Fresh, Farmina N&D, Farmina puppy);
• Karma mokra ( Brit mono protein, Farmina N&D, Bozita, Dolna Noteci);
• Karma gastro Royal lub Hills dla psów i kotów;
• Kocia karma mokra (Animonda carny kitten i adult, Mac’s);
• Kości parmeńskie dla psów i inne przysmaki – suszone kurze łapki, szyjki itd.;
• Legowiska dla dużych psów;
• Kocyki polarowe i ręczniki z froty;
• Szelki typu guard (wszystkie rozmiary);
• Obroże syntetyczne;
• Wędki do zabawy dla kotów i piłeczki łatwe do mycia;
• Wytrzymałe zabawki dla psów (kong).

Bardzo przydatne będą też: koci żwirek, podkłady higieniczne, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane, jednorazowe rękawiczki (rozmiar M) i środki opatrunkowe (bandaże, plastry, kompresy gazowe, opaski gipsowe, gazy). Schronisko chętnie przyjmie również ryzy papieru (format A4 i A3) na ulotki informacyjne.