logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Na biało-czerwono. Za nami święto Flagi
2 maja w Polsce obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. W czwartek w uroczystościach na Starym Rynku wzięli udział m.in. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel, a także wojsko i mieszkańcy.


Bydgoskie obchody Dnia Flagi rozpoczęły się w południe na Starym Rynku od odegrania hymnu narodowego i podniesienia flagi na maszt.

Wywieszenie symboli narodowych to oznaka pamięci o tradycji, korzeniach i tożsamości narodowej, dumy z osiągnięć demokratycznej i nowoczesnej Polski. Biało-czerwone barwy można w tych dniach dostrzec: na budynkach urzędów, na ulicach, pojazdach komunikacji miejskiej czy na prywatnych posesjach.
 - Pod polską flagą zwyciężano i polskiej flagi broniono. Składano na nią przysięgę, a gdy zaszła potrzeba, to w jej cieniu również umierano. Przechowywana z szacunkiem w niejednym domu przez lata zaborów i okupacji, stanowiła znak trwającej w sercu nadziei na odrodzenie Polski - mówił Prezydent Rafał Bruski.  
- W dzisiejszym, wyjątkowym dniu, życzę zatem nam wszystkim – zarówno przebywającym w Polsce, jak i tym, których los skierował poza naszą Ojczyznę, byśmy jednocząc się wokół uświęconych historią i tradycją biało-czerwonych barw nigdy nie przestali marzyć o Polsce, którą będziemy mogli z dumą przekazać kolejnym pokoleniom - dodawał.
Na zakończenie uroczystości Prezydent Rafał Bruski wspólnie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Michałem Sztyblem rozdawał mieszkankom i mieszkańcom Bydgoszczy biało-czerwone flagi.

Już jutro, 3 maja obchodzić będziemy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oficjalne uroczystości odbędą się na Starym Rynku (godz. 12). O godz. 11 w Katedrze Bydgoskiej odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy.