logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Na biało-czerwono. Dziś święto Flagi
2 maja w Polsce obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. We wtorek w uroczystościach na Placu Wolności wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, a także wojsko i mieszkańcy.


Bydgoskie obchody Dnia Flagi rozpoczęły się w południe na Placu Wolności od odegrania hymnu narodowego i podniesienia flagi na maszt. W uroczystościach udział wzięli mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych. Miasto reprezentował Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Wywieszenie symboli narodowych to oznaka pamięci o tradycji, korzeniach i tożsamości narodowej, dumy z osiągnięć demokratycznej i nowoczesnej Polski. Biało-czerwone barwy można w tych dniach dostrzec: na budynkach urzędów, na ulicach, pojazdach komunikacji miejskiej czy na prywatnych posesjach.

Jutro, 3 maja obchodzić będziemy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oficjalne uroczystości odbędą się na Starym Rynku (godz. 12). W godzinach 14-16 na Starym Rynku i jego okolicach rozdawać będziemy konstytucje wraz ze specjalnie przygotowaną na to święto pocztówką. 

Warto wiedzieć:

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy od 2004 r. 2 maja przypada też Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Dzień później świętujemy Dzień Konstytucji 3 Maja – tzw. Ustawa Rządowa z dnia 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po amerykańskiej) nowoczesną, spisaną konstytucją