logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Myślęcinek żegna kultowego Trabanta
Od początku lat 80-tych XX wieku karuzela Trabant była jedną z atrakcji Parku Rozrywki w Myślęcinku. Teraz przechodzi na zasłużoną emeryturę.


Bydgoszczanie po raz ostatni skorzystać z karuzeli mogli w minioną niedzielę. Liczący sobie 56 lat Trabant do naszego miasta trafił na początku lat 80-tych XX wieku i szybko stał się jedną z głównych atrakcji Parku Rozrywki. Z karuzeli przez lata korzystały kolejne pokolenia bydgoszczan.

Teraz przyszedł czas na zasłużoną emeryturę. Wszyscy, którzy z rozrzewnieniem wspominają tę atrakcję, w najbliższą sobotę będą mieli szansę na pamiątkowe zdjęcie. - Z Trabantem musimy się pożegnać, ale już planujemy, co w zamian. Zostanie sprzedany, albo zezłomowany, a zarobione pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowego urządzenia - mówi Sandra Tyczyno, rzeczniczka Leśnego Parku Kultury i Rozrywki w Myślęcinku.  - Już nie można co prawda z niego skorzystać, ale jest jeszcze szansa, by móc zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zapraszamy na Bajkową Sobotę (6.08). W Parku Rozrywki mamy mnóstwo nowych atrakcji i można spędzić tutaj rodzinnie cały dzień.