logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Muzyka u Źródeł
Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł” od 21 listopada zabrzmi w starych wodociągach w Bydgoszczy. W tym roku wszystkie koncerty zostaną zarejestrowane i zaprezentowane w internecie. Impreza objęta jest patronatem honorowym Prezydenta Bydgoszczy.


Tegoroczna edycja w całości zostanie przeniesiona do sieci. Sytuacja wymusiła też pewne zmiany programowe. W obawie przed wprowadzeniem kolejnych ograniczeń przez rząd, aktualnie trwają nagrania koncertów, które będą miały swoją premierę w zaplanowanych wcześniej terminach.

O wysoki poziom festiwalowych występów zadbają fantastyczni goście: imprezę zainauguruje Festiwalowa Orkiestra Kameralna, która wykona m.in. brawurowe „Tańce Połowieckie” A. Borodina. Z kolei w niedzielę w nowoczesny świat jazzowych brzmień z nutą folku zabierze publiczność zespół Vołosi. W kolejny listopadowy weekend utalentowani soliści polskich teatrów i scen muzycznych zaśpiewają najpiękniejsze piosenki z filmów Disneya, a wisienką na festiwalowym torcie będzie koncert Szymona Nehringa z towarzyszeniem Barock Quartet, a w ich wykonaniu m.in. koncert fortepianowy Chopina.

Wszystkie wydarzenia będą dostępne nieodpłatnie, choć istnieje możliwość dobrowolnej wpłaty „cegiełki” (do tej pory dochód ze sprzedaży biletów w znacznym stopniu pokrywał koszty organizacji koncertów). Wpłat dokonywać można na konto organizatora - Fundacji Muzyka u Źródeł: 37114010520000595225001003 z dopiskiem „Muzyka u Źródeł” lub przelew na telefon/Blik: 608 571 779.

Koncerty będą dostępne na festiwalowym kanale YouTube, link TUTAJ.

Szczegóły i program festiwalu znajdują się na stronie www.muzykauzrodel.com oraz na facebooku.