logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Montujemy młyńskie koło na Placu Teatralnym – Jarmark Świąteczny tuż tuż!
To będą bajkowe święta w samym sercu miasta. 6 grudnia rozpocznie się Bydgoski Jarmark Świąteczny z lokalnymi przysmakami i rękodziełem na straganach. Atrakcją będzie wesołe miasteczko z kryształowym pałacem, karuzelą i młyńskim kołem. Właśnie ruszyły prace montażowe.


Bydgoski Jarmark Świąteczny rozpocznie się 6 grudnia i potrwa do 22 grudnia. Na ulicy Mostowej unosić się będzie aromat tradycyjnego grzańca, korzennych pierników i innych świątecznych potraw. Na odwiedzających czekać będą nie tylko stragany, ale moc atrakcji i niespodzianek, w tym również kulinarnych. Gorąca czekolada, grzaniec z goździkami, tradycyjny barszcz czerwony, pierogi w wielu smakach, wędzone ryby i zdrowe miody - to tylko niektóre smakołyki z oferty gastronomicznej. Na jarmarku kupimy także bombki, ozdoby oraz rękodzieło. Nie zabraknie występów artystycznych na żywo, a świecące po zmroku anielskie skrzydła będą doskonałym tłem do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze świątecznej Bydgoszczy.

 

W tzw. „bydgoskim domku” – każdego dnia inne stowarzyszenie, fundacja, warsztat terapii zajęciowej czy organizacja pozarządowa zapraszać będą do zakupów własnych wyrobów, oryginalnych i niepowtarzalnych. Goście odwiedzający jarmark przygotują potrawy świąteczne pod czujnym okiem szefa kuchni Chaty Kujawskiej – Wojciecha Grześkowiaka i posłuchają porad na temat samodzielnego przygotowania dekoracji.

Bajkową częścią jarmarku będzie zimowe wesołe miasteczko. Największą atrakcją będzie karuzela  „Młyńskie Koło”, obok stanie Kryształowy Pałac, a w nim Labirynt Luster. Dla najmłodszych przygotowaliśmy mały rolercoster, kulę śnieżną oraz gry zręcznościowe. Wstęp na atrakcje będzie biletowany.

Świąteczna scena muzyczna przy Grodzkiej

Każdego dnia u zbiegu ul. Grodzkiej i Mostowej będzie można zasłuchać się w muzyce na żywo w wykonaniu wyjątkowych artystów. Od poniedziałku do piątku muzyka w świątecznym klimacie popłynie od godz. 16-stej, a w weekendy – już od 14-stej. Na scenie pojawi się m.in. Magda Steczkowska (14.12, godz. 17), Future Folk (20.12, godz. 18), Żuki i kapela Cynamony. W czasie jarmarku usłyszymy też zespoły z bydgoskich uczelni: Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Na scenie zaprezentuje się też Chór Akademicki UKW pod dyrekcją prof. Bernarda Mendlika (13.12, godz. 19). Ze sceny popłyną jazzowe brzmienia dzięki kwartetowi Doctor Jazz oraz duetowi z Akademii Muzycznej Czarnecki & Gierek.

Koncerty świąteczne:

13.12, godz. 19.00 - Chór Akademicki UKW pod dyrekcją prof. Bernarda Mendlika

14.12, godz. 17.00 - Magda Steczkowska ze specjalnym świątecznym koncertem

20.12, godz. 18.15 - Zespół Future Folk

Bajeczne atrakcje dla najmłodszych

14 i 15 grudnia zapraszamy na spektakle pt. „Mikołajki ze śnieżnej bajki”, „Grincz, a co z Mikołajem?” oraz specjalnie z myślą o najmłodszych koncert sióstr Wajs: Agnieszki i Patrycji, które zaśpiewają autorskie piosenki skomponowane dla dzieci. Ich występ to ponad godzina zabawy, a wesołe piosenki dzieci będą nucić długo po koncercie. Na dzieci czekać będą animatorzy w strojach elfów i gwiazdora, którzy zachęcać będą do zabawy. Atrakcją będą także bajkowe rzeźby lodowe.

Spektakle dla dzieci:

14.12, godz. 14.30 - bajki dla dzieci Mikołajki ze Śnieżniej Bajki  

15.12, godz. 14.00 - FUNimki

15.12, godz. 15.30 – Grincz

15.12, godz. 17.15 – koncert Siostry Wajs & Stonoga  

Rzeźby lodowe:

6.12, godz. 14.30 – 19.30  - postaci Anny i Elsy z bajki „ Kraina lodu”

14.12, godz. 14.30 – 19.30  - Królowa Lodu stojąca przy tronie lodowym