logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Modernizacja Teatru Polskiego. Dokładamy pieniądze. Raport nr 3
Rada Miasta zdecydowała o zwiększeniu środków na gruntowną modernizację gmachu Teatru Polskiego. Pozwoli to rozstrzygnąć przetarg na prace budowlane i wyłonić wykonawcę. Firmy zainteresowane realizacją prac wyceniły ich wartość o połowę drożej niż ubiegłoroczny kosztorys. Ze względu na szybko rosnącą inflację takie sytuacje zdarzają się coraz częściej.


Najtańsze oferty, które poznaliśmy z początkiem stycznia są o połowę wyższe od przygotowanego w I połowie ubiegłego roku kosztorysu. Wymaga to zabezpieczenia dodatkowych środków. Decyzję o niezbędnej zmianie w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej podjęła na sesji (26 stycznia) Rada Miasta. Dodatkowe 14 mln złotych pozwoli rozstrzygnąć postępowanie i wyłonić wykonawcę oczekiwanych prac. Łącznie na przebudowę Teatru Polskiego Miasto zabezpiecza prawie 40 mln zł. Prace budowlane zajmą około półtora roku.

Modernizacja Teatru Polskiego to kolejny duży projekt realizowany przez Miasto w bydgoskiej kulturze. Głównym celem inwestycji zaplanowanej w Teatrze Polskim jest poprawa komfortu widza, funkcjonalności obiektu oraz przywrócenie użyteczności balkonu poprzez modernizację budynku głównego w części dostępnej dla publiczności. Poprawi się również estetyka całej przestrzeni wokół teatru oraz akustyka obiektu.

Projekt przewiduje nadbudowanie oraz rozbudowanie głównej bryły budynku. W ramach tego zadania przewidziane są roboty ogólnobudowlane, wymiana konstrukcji dachu oraz instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, elektryczna i wentylacji mechanicznej w całym budynku Teatru. Budynek zostanie dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami dzięki zastosowaniu windy, podnośników, odpowiednich urządzeń sanitarnych oraz mobilnych foteli teatralnych.

Ważne liczby:

  • Liczba firm zainteresowanych realizacją zadania- 5
  • Szacowany koszt prac budowlany po otwarciu ofert – co najmniej 39, 9 ml zł