logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Młodzi Europejczycy z wizytą w ratuszu
4 kwietnia (czwartek) zastepca Prezydenta Mirosław Kozłowicz gościł w ratuszu uczniów i nauczycieli z Grecji, Portugalii, Rumunii oraz Turcji. Goście przebywają z wizytą w Bydgoszczy w ramach programu Erasmus plus - „Language Teaching”. Młodzi z różnych zakątków Europy wymieniali się doświadczeniami.


31-osobowa grupa z Grecji, Portugalii, Rumunii oraz Turcji uczestniczyła 4 kwietnia (czwartek) w spotkaniu z przedstawicielami urzędu miasta. Zagraniczni goście przebywają w Bydgoszczy na zaproszenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 19. 

Bydgoska szkoła realizuje program Erasmus + „Language Teaching”, który polega na usprawnieniu podstawowych umiejętności, takich jak posługiwanie się językiem angielskim, skuteczną komunikację, nabycie umiejętności interpersonalnych oraz krytycznego myślenia, a także umiejętności przeprowadzenia analizy tekstu.

Projekt stanowi zachętę do odbycia sentymentalnej podróży, w czasie w której pragniemy odkryć wartość i przyjemność czytania. Na pytania Gości związane z funkcjonowaniem miasta odpowiadał Mirosław Kozłowicz, zastępca Prezydenta Bydgoszczy. Goście przedstawili prezentację o projekcie, podzielili się wrażeniami ze współpracy oraz zwiedzili salę sesyjną.