logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Mistrzyni olimpijska zakończyła karierę
Magdalena Fularczyk-Kozłowska oficjalnie zakończyła karierę sportową. Dwukrotnej medalistce olimpijskiej podziękował na uroczystym benefisie prezydent Rafał Bruski.


Reprezentantka LOTTO/Bydgostii jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich wioślarek w historii. Największy sukces osiągnęła w 2016 roku. Podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janerio wspólnie z Natalią Madaj (również LOTTO/Bydgostia) wywalczyła złoty medal. Cztery lata wcześniej podczas igrzysk w Londynie razem z Julią Michalską zdobyła brąz. Na swoim koncie ma tez cztery medale (złoty, srebrny i dwa brązowe) z mistrzostw świata i pięć (dwa złote, trzy srebrne) z mistrzostw Europy. 

Jak przyznała sama zawodniczka jednym z głównych powodów decyzji o zakończeniu kariery jest macierzyństwo. Od 7 miesięcy nasza wioślarka jest szczęśliwą mamą. – Moja córka wypełnia każdy dzień, więc chciałabym teraz trochę zwolnić, być więcej w domu i trochę normalnie żyć – powiedziała Magdalena Fularczyk-Kozłowska. 

Uroczyste pożegnanie mistrzyni odbyło się w piątek 4 stycznia. Podziękowania i list gratulacyjny wręczył zawodniczce prezydent Rafał Bruski. – Składam wyrazy wdzięczności i uznania za piękne triumfy sportowe– mówi prezydent Bruski. – Nam bydgoszczanom, kibicom zawsze przynosiły one bezcenne wrażenia,  emocje i wzruszenia. Dziękuję za tak wspaniałe reprezentowanie naszego miasta. Niech kolejne doświadczenia pozwalają osiągać równie ważne sukcesy i podążać wymarzonymi ścieżkami życia.