logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Millennium Against Gravity. Bydgoski aneks
3 września rusza kinowa część 18. Edycji Millennium Docs Against Gravity - festiwalu, który w zeszłym roku stał się największym polskim wydarzeniem filmowym. To świetna okazja, żeby premierowo w Polsce zobaczyć najnowsze osiągnięcia kina dokumentalnego najwyższej próby z całego świata! Oprócz niezapomnianych seansów nie zabraknie też wyjątkowych spotkań z twórcami i bohaterami filmów oraz debat wokół ważnych tematów zaprezentowanych w filmach.


„Świat się budzi” - to tegoroczne hasło festiwalu. 18. Millennium Docs Against Gravity będzie fascynującą podróżą nie tylko dookoła świata, ale także przez wiele ważnych tematów – od ekologii, przez politykę, dziennikarstwo niezależne, prawa człowieka, sztukę (także awangardową), popkulturę oraz relacje rodzinne. W tym roku szczególną uwagę poświęcimy filmom, które pokazują ludzi aktywnie działających na rzecz ekologii, praw człowieka oraz warunków pracy, protestują przeciwko niszczeniu planety albo starają się odnaleźć źródło społecznej nierówności.

W czasie 18. edycji festiwalu zaprezentowanych zostanie kilka nowych sekcji. Alfabet protestu, czyli filmy pokazujące, że wystarczy wykonać pierwszy krok, aby zrobić coś pożytecznego dla społeczeństwa i planety. Kryminalne zagadki MDAG – filmy, w których dążenie do odkrycia prawdy usłane jest przygodami jak z rasowego thrillera! Sekcja Życie w czasach pandemii - będzie składała się z filmów młodych, polskich twórców. W programie festiwalu nie zabraknie także filmów wybitnych twórców oraz hitów największych festiwali. 

Po raz kolejny na festiwalu zostanie wręczona Nagroda za Najlepszy Debiut oraz zostanie zorganizowany Konkurs Polski.

Ceny biletów i karnetów:
- bilet na pojedynczy seans – 10 zł
- karnet na 10 wybranych seansów – 70 zł
- karnet na cały festiwal – 120 zł
UWAGA! Karnety dostępne wyłącznie stacjonarnie – w kasie Kina Orzeł/MCK

Szczegółowy program bydgoskiej części 18. edycji Millenium Docs Against Gravity znajduje się TUTAJ.

Impreza współfinansowana przez Miasto Bydgoszcz.