logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Miej serce dla zwierząt
Bydgoszczanie mają serce dla zwierząt. Udowodnili to niejednokrotnie. Teraz czas na kreatywność młodszych mieszkańców. Bydgoskie schronisko dla zwierząt organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Temat przewodni to „moje serce dla zwierząt”. Prace można przesyłać do końca listopada. Na zwycięzców czekają nagrody!


Konkurs ma zwrócić uwagę dzieci na pozytywne uczucia, którymi darzymy bogaty świat zwierząt.

Prosimy, by zachęcić dzieci do tego, by postrzegały świat zwierząt jako potencjał różnorodności, który na szacunek i „serce” zasługuje. Serce dla zwierząt to między innymi przygotowanie miejsca w ogrodzie do zimowania jeży, karmniki dla ptaków, ratowanie żab z ruchliwych jezdni, dokarmianie wolno żyjących kotów” – czytamy na stronie schroniska.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów bydgoskich szkół podstawowych w wieku 7-9 oraz 10-12 lat. Praca może być wykonana w dowolnej technice – może to być rysunek, akwarela, olej, pastela. Ważne, żeby był to format A3. Jury przyznaje punkty za oryginalność, czytelność i dobrą identyfikację z tematem.

Prace konkursowe, opatrzone imieniem i nazwiskiem autora oraz informacją o wieku i szkole, do której uczęszcza, należy dostarczyć do schroniska do 30 listopada. Można to zrobić osobiście lub przesłać pocztą na adres:
Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy
ul. Grunwaldzka 298
85-438 Bydgoszcz

z dopiskiem „Konkurs plastyczny”.

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu to 10 grudnia. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe dla uczestników: tablet (I miejsce), zestaw LEGO (II miejsce) i kredki artystyczne (III miejsce). Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zamieszczone na schroniskowym Facebooku (link tutaj).

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

A jeśli macie ochotę w inny sposób okazać swoje serce dla zwierząt, zachęcamy do przynoszenia prezentów dla podopiecznych schroniska. Zwierzaki będą wdzięczne za dedykowane im zabawki, koce polarowe, ręczniki, pościele (tylko poszewki) i metalowe miski. Jak zawsze potrzebne są także podkłady higieniczne (najlepiej w rozmiarze 90x60 cm). Dary można przynosić od wtorku do piątku w godz. 10:00-18:00 oraz w weekendy między 14:00 a 18:00.

Przypominamy też, że cały czas funkcjonują spacery z psami i kocie godziny. Ale te wizyty, podobnie jak wizyty w sprawie adopcji, należy wcześniej umawiać telefonicznie pod numerem: 512 282 853.