logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Medale za zaangażowanie
Na dzisiejszej (28 kwietnia br.) sesji Rady Miasta Bydgoszczy Prezydent Rafał Bruski wręczył Medale Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Za wieloletnie zaangażowanie w sprawy Miasta i mieszkańców uhonorowani zostali Stanisław Kuczyniecki i Piotr Drażdżewski. Obaj w kwietniu przeszli na emeryturę.


- Bardzo dziękuję za wieloletnią pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców. Pan Stanisław Kuczyniecki związany jest z samorządem od 1990 roku, ostatnie 16 lat pracował z i na rzecz osób z niepełno sprawnościami. Jego pasją i zaangażowaniem można byłoby obdzielić kilka osób – mówił wręczając Medal Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Piotr Drażdżewski jest Państwu znany jako wieloletni dyrektor Hali Sportowo–Widowiskowej „Łuczniczka”. Dzięki jego zaangażowaniu Bydgoszcz stała się areną wielu imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych. Dzięki temu nasze miasto jest postrzegane przez organizatorów imprez sportowych, również tych europejskich i międzynarodowych, jako rzetelny i przyjazny partner. Dziękuję za znaczący udział w budowaniu pozytywnego wizerunku Bydgoszczy – mówił prezydent Bruski.
 
Stanisław Kuczyniecki
związany był z samorządem od 1990 roku. Głównym obszarem jego działalności była przez lata pomoc społeczna – był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przewodniczącym Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności a od 16 lat – dyrektorem Zakładu Aktywizacji Zawodowej. Jak sam mówi, praca z i dla osób z niepełnoprawnościami dawała mu przez lata najwięcej satysfakcji.

Piotr Drażdżewski przez ponad 16 lat pełnił funkcję dyrektora Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”. Dzięki jego rzetelności i życzliwości Bydgoszcz jest dobrze oceniana przez organizatorów imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych. Dzięki jego zaangażowaniu i ciężkiej pracy w „Łuczniczce” odbyło się szereg międzynarodowych imprez sportowych.

Obaj w kwietniu br. przeszli na emeryturę.
 
Warto wiedzieć:

Medale Prezydenta Miasta Bydgoszczy przyznawane są za szczególne zasługi w pracy na rzecz Bydgoszczy. Przyznawane od 2007 roku. Wykaz osób, które otrzymały Medal można znaleźć tutaj.