logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Marilyn Monroe na strychu biblioteki
Biblioteka Główna zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu „Projektor”. To najróżniejsze filmy wyświetlane z projektora na klimatycznym strychu Biblioteki Głównej. Podczas najbliższego seansu zobaczymy film z lat 50. z udziałem ponadczasowej Marilyn Monroe. Wstęp wolny.


Projektor, to projekt realizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bydgoszczy. Każdego miesiąca na klimatycznym Strychu Biblioteki Głównej przy Starym Rynku 24 prezentowane są nowe zestawy filmów. Wśród nich absolutne klasyki i obrazy mniej popularne, te ambitne i zupełnie rozrywkowe.

Na strychu biblioteki, oprócz ciekawych filmów, czekają także leżaki i wygodne pufy. A seanse można obejrzeć zupełnie za darmo!

25 listopada zobaczymy jeden z najbardziej ikonicznych filmów z udziałem Marilyn Monroe. To do dziś jedna z najjaśniejszych gwiazd w historii światowego kina. Z ekranu czarowała widzów swoim pięknym uśmiechem i gracją, ale także talentem aktorskim. W zabawnej komedii muzycznej Howarda Hawksa, z roku 1953, aktorka gra Lorelei i śpiewa niezapomniany utwór „Diamonds Are a Girl’s Best Friends”.

Start o godz. 18:00. Wstęp wolny.